1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Kesklinna paigaldatakse 45 rattahoidjat
Kesklinna paigaldatakse 45 rattahoidjat

Kesklinna paigaldatakse 45 rattahoidjat

Kesklinna valitsuse algatusel paigaldatakse juunikuu jooksul Tallinna kesklinna seitsmesse asukohta 45 uut jalgrattahoidjat.

Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul tegeleb linn järjepidevalt nii rattateede kui ka -parklate arendamisega. „Vanalinna lisandus hiljuti 34 uut rattahoidjat ning järgnevate nädalate jooksul paigaldatakse kesklinna 45 rattahoidjat. Seega leiavad ratturid Tallinna kesklinnas juba eeloleval suvel uusi võimalusi, kus oma kaherattalist sõpra mugavalt ja turvaliselt hoiustada,“ ütles Haukanõmm. „Loodetavasti võetakse rattahoidjad linnaelanike poole soojalt vastu ja innukalt kasutusse.“

Uued rattahoidjad ootavad jalgrattasõpru järgmises seitsmes asukohas: Mürakaru lasteaia läheduses, V. Reimani tn 3 ees, J. Vilmsi tn 28, Koidu tn 101/Planeedi tn 5 ees, kus asub Kohvik Kringel, Torupilli raamatukogu ees Gonsiori tn 36 aadressil ning Pärnu mnt ja Luha tn ristumisel. Suuremad rattaparklad (10-15 rattahoidjat) hakkavad paiknema Rävala ja Kaarli puiesteel.

Kesklinna valitsuse kodulehel on nüüd ka kogu vajaliku info, mis võib kaherattalise sõbraga liigeldes kasuks tulla. Lehega saab tutvuda siin!

  • Viimasel kolmel aastal on kesklinna piirkonda paigaldatud 145 rattahoidjat 22 asukohta. Suuremad rattaparklad asuvad Kalevi staadioni juures (10), Tatari tn Rimi ja Uuskasutuskeskuse vahelisel alal (10), Tallinna bussijaama juures (15), Kadrioru Saksa Gümnaasiumi ees (16) ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi ees vanalinnas (17).
Head Uudised GoodNews