
KEVADINE SUURPUHASTUS I Nõmme tänavatelt koguti 469 tonni pühkmeid ja tolmu
Kevadine suurpuhastus Nõmme linnaosa tänavatel lõppes mai alguses. Kokku koguti Nõmme kvartalisisestelt tänavatelt 128 tonni ja magistraaltänavatelt 341 tonni pühkmeid.
Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis nendib, et need numbrid on suured. “Kui tavaliselt kogume kevadeti linnaosaelanikelt koduaedade aia- ja haljastusjäätmeid kokku 550 tonni, siis näib lausa uskumatuna, et tänavatelt saame tolmu ja pühkmetena kokku ligikaudu sama mahu,” rääkis Šillis. “Kahjuks tuleb tõdeda, et säärane teetolmu maht tekib osaliselt ka talvisel ajal naastrehvide kasutamisest. Soovitame kõigile linnapiirkonnas liiklevatele sõidukitele paigaldada edaspidi talvehoojaks kvaliteetsed lamellrehvid, nii jõuame lähemale rohelisemale ja puhtamale Nõmmele,” lisas linnaosavanem.
Kevadkoristuse raames puhastati kõik sõidu- ja kõnniteed, trepid ning parklad. Käsitsi survepesuga puhastati ka ohutussaari ja postide ümbrusi. Puhastustööd sisaldasid nii märgpuhastust, pühkmete kokku kogumist ja äravedu ning lahtise prügi korjamist.
Juunis ja juulis teostatakse lisaks tavapärasele koristusele veel kaks täiendavat koristusringi, et tänavatel piisav puhtus tagada. Puhastust teostab kaks suurt vaakumimurit ja üks väiksem masin ning vajadusel lisatakse tehnikat.
Linnaosavalitsus palub elanikel parkida sõidukid hoovidesse, et puhastusmasinatega tehtavad tööd saaks teostatud korrektselt.