1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Kinodesse jõudis lühifilmide kassett “Mitte keegi peale sinu”
Kinodesse jõudis lühifilmide kassett “Mitte keegi peale sinu”

Kinodesse jõudis lühifilmide kassett “Mitte keegi peale sinu”

Kinodesse jõudis lühifilmide kassett_Mitte keegi peale sinu24. jaanuaril jõudis kinodes üle Eesti kuue noore Eesti režissööri filmikassett “Mitte keegi peale sinu”.

Kuue noore filmitegija kassettfilm “Mitte keegi peale sinu” näitab kuues erinevas variatsioonis üksikinimest, tema igatsusi, valikuid ja vastutust. Kui pidu ükskord läbi saab, avastame end üksinda voodis, silmitsi oma valesti tehtud valikute, valesti elatud elu ja tühja taaraga. Sel hetkel pole meil kellelegi muule loota kui iseendale. Aga ka kõige lootusetumas olukorras on meil võimalus tegutseda.

Kassetti kuuluvad kuus lühifilmi: Maria Reinupi “Mai”, Janno Jürgensi “Distants”, Margus Paju “Kaastundeavaldus”, Ivan Pavljutskovi “Ivanipäev”, Kaur Koka film “Olga” ning Triin Ruumeti film “Tupsu”.

Filme näidatakse ühe tervikseansina

Janno Jürgens – “Distants”

Ootamatult merele laskunud udus eksleb sihitult üksik paat. Mootor ei tööta ja nähtavus on sama selge nagu paadis istuva isa ja poja suhted. Mis hakkab toimuma meeste vahel, kui nad seisavad silmitsi seletamatu hädaohuga?

Maria Reinup – “Mai”

Mai satub teel peole liinibussis kokku kahe narkomaaniga, kellest üks on kriitilises seisukorras. Mai otsib abi nii bussijuhilt kui kaasreisijatelt, kuid kohtab vaid ükskõiksust ja hirmu. Ainus võimalus on olukorrale ise lahendus leida.

Triin Ruumet – “Tupsu”

Ühel varahommikul tuleb Andreil ja Oliveril hukata keegi Valeri, kes varjab ennast kusagil ühiselamu toas. Aga tapatööd ei olegi nii lihtne toime panna kui esmapilgul tundub. Veel raskem on tegeleda tagajärgedega nii auto pakiruumis kui inimese südames.

Ivan Pavljutskov – “Ivanipäev”

Kadri viib oma uue poiss-sõbra Ivani oma vanematekoju, et noormeest isale ja emale tutvustada ning koos jaanipäeva tähistada. Vene rahvusest Ivanil ei laabu asjad aga nii nagu loodetud. Ta satub konflikti Kadri isa ja hiljem ka kogu külarahvaga. Lõpuks muutub jaaniõhtu Ivani jaoks tõeliseks luupainajaks, mis seab tule alla ka Kadri ja Ivani suhte.

Kaur Kokk – “Olga”

Parklavalvur Olga veedab oma üksluiseid päevi autode vahelt lund koristades. Veidi vaheldust Olga päeva toob teine samasugune üksik hing, kasiinosõltlasest Joel. Kahjuks jooksevad kõik naise läheduseotsingud lumme ning Olga võtab jõuluõhtul ette midagi radikaalset, et oma elu muuta.

Margus Paju – “Kaastundeavaldus”

Kanepikasvatajatest perekonda tabab halb üllatus, kui peretütar toob nende kõrvalisse häärberisse võõra noormehe. Ema initsiatiivil hakkavad nad jälgede segamiseks lihtsaid maainimesi etendama, kes surnud naabrinaisele kaastundeavaldust kirjutavad. Võõras nõustub neid ülesande juures lahkelt aitama. Tegelikult algab aga ülekavaldamiste kassi-hiire mäng, kus keegi pole see, kellena ta end esitab.

VAATA TREILERIT!

Head Uudised GoodNews