Avaleht Eesti elu KONSOOLID, VIGRI JA MIŠA I Rocca al Mares avati retromänguasjade näitus
KONSOOLID, VIGRI JA MIŠA I Rocca al Mares avati retromänguasjade näitus

KONSOOLID, VIGRI JA MIŠA I Rocca al Mares avati retromänguasjade näitus

Tallinnas Rocca al Mare kaubanduskeskuses avati näitus, mis keskendub 1980. aastate populaarseimatele mänguasjadele.

„1980. aasta Moskva olümpiamängude maskott Miša ja Tallinnas toimunud purjeregati maskott Vigri on lelud, mis ei puudunud ühegi kodu vitriinkapist. Nii mõnelgi on need ikoonilised mänguasjad ilmselt tänaseks kaotsi läinud ja näitus on hea võimalus taastutvust teha,“ ütles LVLup! Interaktiivse videomängude muuseumi esindaja Sigrid Liira. „Lisaks Mišale valisime näitusele veel Norma tehase plekk- ning plastikautod, erinevad patareidega töötavad puldiautod ja autode ringrajad, Hotwheels, PEZ-dosaatorid, Barbie ja juba veidi kaasaegsemad Fidgeti spinnerid.“

Retromänguasjade näituselt võib leida arvukalt videokonsoole 1985. aastast kuni tänapäevani välja. Üks vanimatest mudelitest on Nintendo Entertainment System, kuid uudistada on võimalik ka uuemaid: 1994. aasta Sony Playstation, 2000. aasta Playstation 2, 2005. aasta Xbox 360, 2006. aasta Playstation 3, Nintendo Wii ja nõukogude rariteet konsool Videosport, mis pärineb lausa 1980. aastast.

Elektrooniliste mänguasjade seast on inimestele kindlasti tuttavad ka taskukonsoolid Game Boy Advance ja Game Boy Advance SP. Nende tuntud nimede kõrval on näitusel väljas Nintendo DS, Playstation Portable, Nokia N-Gage ja Tetrise taskukonsoolid.

„Tahame keskuses lisaks suurepärasele kauplustevalikule pakkuda ka üha rohkem meelelahutust. Vabade rendipindade ärakasutamine näituse eesmärgil on meie jaoks väga hea lahendus, eriti praegusel ajal, kui suuri üritusi korraldada ei või,“ kommenteeris näitust Rocca al Mare keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Helina Leif.

Näitus asub keskuse 2. korrusel ja on üleval aasta lõpuni.