Home Poliitika Kristian Jaani soovib jätkata siseturvalisuse arendamist poliitikast väljaspool
Kristian Jaani soovib jätkata siseturvalisuse arendamist poliitikast väljaspool

Kristian Jaani soovib jätkata siseturvalisuse arendamist poliitikast väljaspool

Endine siseminister ja politseiprefekt Kristian Jaani lahkub poliitikast sooviga jätkata vahetut ning aktiivset tööd siseturvalisuse valdkonnas.

Jaani selgitas, et tema eesmärk on olnud kogu aeg pühenduda siseturvalisuse valdkonnale – et turvaline oleks kõigil Eestimaa inimestel ja väärtustatud oleksid need, kes seda tagada aitavad. „Olen ministrina saanud võrratu kogemuse panustada valdkonda, mis mulle niivõrd südamelähedane. Erinevate kriiside kestel olen saanud näha siseturvalisuse valdkonda läbi väga erinevate nurkade. See kõik on olnud suur väljakutse, aga ka võimalus. Tänan Keskerakonna esimeest Jüri Ratast ja kogu erakonda selle usalduse eest,“ ütles ta.

Ta tänas ka kõiki teisi, kellega tehti 15 kuu jooksul olulisi otsuseid – Vabariigi Valitsuse ja Riigikogu liikmed, Siseministeerium, siseturvalisuse asutused ja paljud teised. Jaani sõnas, et kuna soovib jätkata vahetult ja aktiivselt siseturvalisuse valdkonnas edasi ametnikuna, lahkub ta poliitikast ega jätka seetõttu ka erakonna liikmena.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas tänas Jaanit tehtud töö eest valitsuses. “Kristian Jaani seisis tugevalt oma valdkonna eest, mitte ainult võideldes kärbete vastu ministeeriumi haldusalas, aga suutes ära teha ka vajalikud palgatõusud politseinikele ja päästjatele,” rõhutas Keskerakonna esimees.

Samuti väärivad tema sõnul äramärkimist idapiiri ehituse kiirendamine ja tsiviilkaitse arendamine. “Jaani on professionaal, kelle töö ministrina oli kahtlemata sisukas ja hinnatud nii erakonna kui ka valdkonna inimeste poolt. Mõistan tema soovi jätkata seal, kus pooleli jäi ja panustada me riigi julgeolekusse edaspidigi ka poliitikast väljaspool,” ütles Ratas.