Avaleht Eesti elu KÜLASKÄIK ÜLEMISTE VANAKESE JUURDE! Kesklinna matkasari viib veepuhastusjaama
KÜLASKÄIK ÜLEMISTE VANAKESE JUURDE! Kesklinna matkasari viib veepuhastusjaama

KÜLASKÄIK ÜLEMISTE VANAKESE JUURDE! Kesklinna matkasari viib veepuhastusjaama

Kesklinna matkasari viib veepuhastusjaama28. augustil kell 18.00 algav Kesklinna matkasarja viimane retk „Külaskäik Ülemiste vanakese juurde“, viib huvilised tutvuma Tallinna Veepuhastusjaama ning Ülemiste järve ümbritseva kaitsevööndiga.

Kesklinna vanema Alar Nääme sõnul, kes ka ise plaanib matkast osa võtta, on kahtlemata tegemist sarja atraktiivseima retkega. „Igapäevaselt pole ju linlastel veepuhastusjaama ning Ülemiste kallastele pääsu. Nüüd on võimalus oma uudishimu Eesti suurima joogiveeanuma ning selle toimimise vastu rahuldada,“ lisas Nääme.

Tallinna Veepuhastusjaam valmis 1929. aastal. Ülemiste järvest hakati Tallinna tarbeks vett ammutama aga juba XIV sajandil. Praegu tarbib Eesti pealinn ca 69 000m3 puhastatud järvevett ööpäevas.

Kesklinna matkasari toimub esimest aastat ning on saavutanud osavõtjate seas suure populaarsuse. Juunis toimusid huviretked „Kindluslinn Tallinna“ ja „Pargielu“. 7.augustil tutvustati põhjalikult Kadrioru pargi iluaedu.

„Külaskäik Ülemiste vanakese juurde“ lõpetab selleks aastaks matkasarja. Huvilisi oodatakse kell 18.00 Ülemiste Veepuhastusjaama väravas, Järvevana tee 3.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga