Avaleht Kunst Kumus tuleb Tommy Cashi ja Rick Owensi näitus
Kumus tuleb Tommy Cashi ja Rick Owensi näitus

Kumus tuleb Tommy Cashi ja Rick Owensi näitus

Kumus näeb 3. maist Tommy Cashi ja Rick Owensi näitust “Süütud ja neetud”.

Muusikamaailmast kunsti liikunud Tommy Cashi ja Ameerika moedisainerit Rick Owensit seob huvi visuaalkultuuris ringlevate veidrate, marginaalsete või piire ületavate teemade vastu. Mõlema autori loomingut iseloomustab julge ümberkäimine inimkehaga, teadlik fetišikultuuriga mängimine ja mittebinaarne soorepresentatsioon. Tommy Cashi nägemus väljendub jõulises ja ootamatus, mitmevärviliselt teostatud pildikeeles. Sarnaste teemadega töötav Rick Owens on tuntud valdavalt monokroomse ja minimalistliku käekirja järgi, mis avaldub lisaks rõivastele mööblidisainis ja aksessuaarides. Näitus on lavastatud tervikinstallatsioonina, milles Tommy Cashi ja Rick Owensi soolopraktikad põimuvad ühiselt loodud ja mõlemat kunstnikku siduvates teostes.

Tommy Cash (1991) on Tallinnast pärit laia rahvusvahelise haardega räppar, kelle jõuline visuaalne keel on muutunud märgiliseks. Tuntud kui artist, kes vahetab sageli persona’t, liigub Cash eri registrite vahel ja taasloob pidevalt nii ennast kui ka teda iseloomustavat esteetikat. Näitus Kumu kunstimuuseumis on Cashi manifestatsioon visuaalkunstnikuna. Tema varasematest muusikavideotest ja lavavisuaalidest tuntud pildikeel on siin realiseerunud uutes vormides: installatsioonis, skulptuuris, maalis. Kõik näitusel eksponeeritud teosed on uued ja loodud dialoogis näituse kuraatori Kati Ilvesega.

Owens (1961) on Californiast pärit moedisainer, kelle minimalistlikku ja enamjaolt mustvalget loomingut iseloomustab väljapeetud tasakaal funktsionaalse disaini ja puhta vormi vahel. Owensi huvi visuaalkultuuri eri tahkude vastu avaldub selgelt efektsetes moeetendustes. Näitusel on eksponeeritud läbilõige Owensi moeloomingust: lisaks rõivastele ja videotele näeb disainmööblit ja installatsioone. Näituse tarbeks Tommy Cashiga ühistööna loodud teosed võtavad kokku mõlema autori positsioone ja praktikaid.