Avaleht Kultuur Muusika Lauluväljak kogub laulva revolutsiooni näituseks foto- ja videomaterjali
Lauluväljak kogub laulva revolutsiooni näituseks foto- ja videomaterjali

Lauluväljak kogub laulva revolutsiooni näituseks foto- ja videomaterjali

Suvel tähistab Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. SA Tallinna Lauluväljak valmistab selleks puhuks ette laulva revolutsiooni märgiliste sündmuste püsiekspositsiooni ja kogub vastavat digimaterjali.

Oodatud on 1987. ja 1988. aastal lauluväljakul toimunud sündmustega (öölaulupeod, rahvakogunemised jms) seotud materjalid: fotod, filmid, videod, mida saab digitaalselt koguda ja säilitada. Digitaalselt võib saata ka fotosid kirjadest, artiklitest jms. Kirjutada võib aadressil info@lauluvaljak.ee, teemaks märkida “laulev revolutsioon”. Kogumine kestab 10. maini.

Ekspositsiooni näeb lauluväljaku külastuskeskuses, mis plaanitakse avada 2021. aasta teisel poolel. Ajalooga tutvumise kõrval on keskuses võimalik läbi viia haridusprogramme kooliõpilastele, korraldada kohtumisõhtuid laulupidude ja laulva revolutsiooni sangaritega ning korraldada temaatilisi näitusi.

Ekspositsiooni peakuraator on Helen Lausma-Saar, kaaskuraatoriteks Marge Allandi, Riho Paramonov ja Risto Lehiste. Keskuse ekspositsiooni visiooni koostas Motor.