Home Kultuur Laupäeval esietendub Kellerteatris lastele Aino Perviku “Kunksmoor”
Laupäeval esietendub Kellerteatris lastele Aino Perviku “Kunksmoor”

Laupäeval esietendub Kellerteatris lastele Aino Perviku “Kunksmoor”

1. oktoobril esietendub Kellerteatris Aino Perviku nõialugu “Kunksmoor”. Nimitegelasena astub lavale Liia Kanemägi ja kapten Trummi rollis on Riho Rosberg. Perviku põnevad ja armastatud nõialood dramatiseeris ja lavastas Jaanika Juhanson, kunstnik on Johannes Valdma, helilooja Argo Vals ja valguskunstnik Märt Sell.

Lavastus “Kunksmoor” põhineb Aino Perviku raamatutel heasüdamlikust nõiast, kes elab keset merd tillukesel saarel. Temas on kogu maailma tarkus, aga ka üks plikatirts, kes armastab tuulistel öödel õhupalliga ringi lennata ja lorilaule jorutada. Ühel maruööl leiab Kunksmoor karile jooksnud laeva ja lainetest meremehe kapten Trummi, kelle moor surmast päästab ja terveks ravib.

“Aino Perviku “Kunksmoori” lavastama asudes avastasin kui karm ja inimlik see lugu võib kohati olla. Kohtuvad kaks üksikut inimest, kes väga tahaksid koos olla, aga lihtsalt ei oska. Sõprus ja armastus on olulised teemad nii väikestele kui suurtele. Ma ei mäletanud ka kui inimlik ja võimas on Kunksmoori tegelaskuju ja kui ilus ja poeetiline sõnakasutus selles tekstis on,” rääkis lavastaja Jaanika Juhanson oma taaskohtumisest lapsepõlve lugudega.

“Püüame näitlejatega teha üsna palju fantaasiat nõudvat ja mängulist teatrit. Lapsele on see ilmselt hästi tuttav olukord – tal on mingid asjad, millega ta hakkab mängima ja nendest tekibki kogu maailm. Meie “Kunksmoori” maailm koosneb erinevatest heli tekitavatest asjadest – rütmi– ja keelpillidest, millest ehitame oma võlu–helimaailma. Kõik need helitekitajad ja nendega mängimine on avalikult lava peal näha ja loodan, et see inspireerib nii lapsi kui õpetajaid kodus ja koolis ka samuti edasi mängima. Mul on unistuste trupp – Liia Kanemägi ja Riho Rosberg sobivad ideaalselt oma rollidesse. Kui ma kujutaksin ette, millised võiksid Kunksmoor ja kapten Trumm olla, siis need nad just ongi. Mulle meeldib ka väga see fantaasia lahtisus, suurus ja mänguvõime, mis erineval moel neis mõlemas näitlejas olemas on.”

  • Esietenduvast lavastusest saab eelvaatena näha katkendit täna, neljapäeval 29. septembril, Tallinna Püssirohuaidas toimuval Kellerteatri ja Eesti Meremuuseumi ühisel õpetajate infopäeval, millest toimub kell 16.30 ka avalik otseülekanne.
  • Uuslavastuse esietendust laupäeval 1. oktoobril kell 17.00 on samuti võimalik jälgida ka veebiülekandena oma kodusel ekraanil Kellerteatri kodulehelt.