Home Keskkond Laupäeval peetakse Tallinna Botaanikaaias Looduskaitsemessi
Laupäeval peetakse Tallinna Botaanikaaias Looduskaitsemessi

Laupäeval peetakse Tallinna Botaanikaaias Looduskaitsemessi

Euroopa rohelise pealinna eriprogrammi raames toimub Tallinna Botaanikaaias sel laupäeval kell 10.00-19.00 Looduskaitsemess. Üritusel tulevad kokku mitmed Eesti organisatsioonid, et tutvustada botaanikaaia külastajatele oma tööd keskkonnakaitse vallas.

Messil osalevad Eesti Looduskaitse Selts, Eesti Metsloomaühing, Fridays for Future Eesti, Loomus, Päästame Eesti Metsad, Fairtrade Eesti, Kirjastus Argo, Ringkarp, Örrekese õpitoad ja Keskkonnaagentuur.

Külastajad saavad uudistada messiala avamaa esiväljakul ja kuulata põnevaid ettekandeid Palmimaja konverentsisaalis. Kõne alla tulevad kliimamuutused, metsakaitse, õiglane kaubandus, pargid ja linnaloodus, metsloomade abistamine ning looduskaitse. Kõik ettekanded toimuvad eesti keeles.

Looduskaitsemessil saab osaleda Tallinna Botaanikaaia tavapiletiga.

Ettekannete ajakava:

  • 13.00-13.45 MTÜ Loomus. Kahvliga kliimamuutuste vastu. Toidu ja keskkonna vaheline seos.
  • 14.00-14.45 Päästame Eesti Metsad MTÜ. Mets ei taha korras olla.
  • 15.00-15.45 Fairtrade Eesti. Õiglane kaubandus: inimõigused, keskkond ja kliima.
  • 16.00-16.45 Eesti Looduskaitse Selts. Park on oluline linnalooduse osa. Ettekanne käsitleb pargi väärtuseid erinevatest aspektidest: looduskaitseline, kultuurilooline, kvaliteetse elukeskkonna osa.
  • 17.00-17.45 Eesti Metsloomaühing. Metsloomade abistamisest. Õpetame aru saama ka teistest elusatest olenditest me ümber ning mõistma nende omailma, mis pole päris sama, mis inimeste oma. Loomi aidates saame neist paremini aru. Nende omailmad on tegelikult väga vahvad.
  • 18.00-18.45 Fridays for Future Eesti. Milline võiks olla radikaalne looduskaitse? Ettekandes arutletakse radikaalse looduskaitse tagamaade ja võimaluste üle, eeskujuks aktivism ja kodanikuühiskond.