Avaleht Kultuur Lavastus “Big Data” valiti Eesti etenduskunstide showcase’i programmi
Lavastus “Big Data” valiti Eesti etenduskunstide showcase’i programmi

Lavastus “Big Data” valiti Eesti etenduskunstide showcase’i programmi

Big Data
Foto: Kris Moor

Juba viiendat korda toimuv Eesti etenduskunstide showcase draamamaa.weekend valis oma programmi Vaba Lava septembris esietendunud kuraatoriprogrammi lavastuse “Big Data”.

“Big Data” on prantsuse lavastaja Alexandre Zeffi visuaal-poeetiline teatriinstallatsioon, mis uurib, kuidas navigeerida digitaalse revolutsiooni järgses maailmas, kus kolossaalse andmemahu tõttu on kättesaadav mistahes informatsioon. Lavastuse peaosades on Mirtel Pohla ja Jarmo Reha ning etendus toimub 3. novembril kell 19 Vaba Lava suures saalis.

Etenduskunstide showcase’i peakorraldaja Liisi Aibel ütles, et „Big Data“ valiti Vaba Lava teatrikeskust esindama, kuna Alexandre Zeffi varasemad lavastused on pälvinud rahvusvahelist edu.

draamamaa.weekend, mis toimub sel aastal viiendat korda, on suunatud välismaistele teatriprofessionaalidele, festivalikuraatoritele ja teatrijuhtidele. Kolme päeva jooksul antakse külalistele ülevaade Eesti etenduskunstide uusimatest suundumustest. draamamaa.weekendi peamiseks eesmärgiks on laiendada ja tugevdada Eesti etendusasutuste kontakte välisriikidega ning suurendada võimalust, et väärt lavastused ka Eestist kaugemale jõuaks.

Lisaks Vaba Lava “Big Datale” kuuluvad festivaliprogrammi:

– Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioonid “Mademoiselle x” ja “Physics and Phantasma”
– Teater NO99 “NO34 Revolutsioon”, “NO35 Päev pärast vaikust” ja “NO36 Unistajad”
– Teater Vanemuise kaasproduktsioon “AK-47”
– Tallinna Tantsuteatri “DI”
– Sõltumatu Tantsu Lava etendusõhtu “PREMIERE presents”, mis koosneb kahest etendusest – Joanna Kalmu “Débutante” ja Sigrid Savi “Imagine There’s a Fish”.

Festivali programm on kättesaadav draamamaa.ee ja seda korraldab Eesti Teatri Agentuur. Kõik festivali etendused on avatud ka tavapublikule.

Kommentaarid