Avaleht Eesti elu Leidja Orusaar sai 100-aastaseks ja on eeskujuks rõõmsa meele ja optimistliku ellusuhtumisega
Leidja Orusaar sai 100-aastaseks ja on eeskujuks rõõmsa meele ja optimistliku ellusuhtumisega

Leidja Orusaar sai 100-aastaseks ja on eeskujuks rõõmsa meele ja optimistliku ellusuhtumisega

Täna tähistab oma 100. sünnipäeva üks kolmest kõige eakamast Pirita elanikust – kauaaegne Eesti Raadio helirežissöör ja helioperaator Leidja Orusaar.

Juubilari õnnitles tema kodus Mähel Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. „Soovin tugevat tervist ning rõõmu igast päevast ja oma lähedastest,” ütles linnaosavanem peale õnnesoovide. „Oli väga liigutav kohtumine. Oma uudishimu, rõõmsa meele ja optimistliku ellusuhtumisega võiks Leidja Orusaar meile kõigile eeskujuks olla,” lisas Liinat.

Pika ea saladusena ütles kauaaegne Mähe elanik Leidja Orusaar, et ta on kogu elu armastanud muusikat ning ikka ja alati säilitanud positiivse ellusuhtumise. Tervise üle juubilar ei kurda, ta toimetab toas ja käib õueski, vaid kuulmine võiks erksam olla. See-eest ajalehti loeb vanaproua siiani prillideta.

Leidja Orusaar on õppinud klassikalist laulu ja klassikalist muusikat kuulab ta palju praegugi. Tema töö on olnud seotud Eesti Raadioga, kus 50 aastat töötas helioperaatori ja helirežissöörina. Pikka aega laulis Leidja Orusaar legendaarses Eesti Raadio naisansamblis.

Leidja Orusaarel on kaks tütart, ta on vanaema ja vanavanaema.

Praegu elab Pirital kolm inimest, kel täitunud sada või enam eluaastat, neist vanim on 103-aastane.