1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Lühifilm “Foto” võitis Ungaris festivalil Mediawave eriauhinna
Lühifilm “Foto” võitis Ungaris festivalil Mediawave eriauhinna

Lühifilm “Foto” võitis Ungaris festivalil Mediawave eriauhinna

fotostill1Rahvusvahelisel filmi- ja muusikafestivalil Mediawave võitis Katrin Maimiku ja Jan Erik Nõgisto lühifilm “Foto” lühifilmi eriauhinna. Festival toimus 29. aprillist 3. maini Ungaris Komáromis.

Parimaks täispikaks mängufilmiks valiti Poola režissööri Bofo Koxi film “Dziewczyna z Szafy” (Girl from the Wardrobe), parimaks lühifilmiks Ungari-Belgia koostööfilm Nagy Dénesi “Lágy eső” (Soft Rain), parima dokumentaalfilmi auhinna pälvis Ungari režissöör Sós Ágnes filmiga “Szerelempatak” (Stream of Love).

Varasemalt on Maimiku ja Nõgisto film võitnud III preemia Blue Sea Film Festivalil Soomes (2013) ning PÖFFi alafestivali Sleepwalkers parima Eesti lühifilmi auhinna (2013). “Foto” on olnud mitmete teistegi filmifestivalide programmis (Tous Courts ja Premiers Plans Prantsusmaal, Scanorama Leedus, Armastus ja Anarhia Soomes, Open Place Lätis).

“Foto” peategelaseks on 30ndates naine Maarit (Helen Ehandi), kes elab koos oma kiusliku ja manipuleeriva isaga (Arvo Kukumägi). Kuna Maarit pühendab kogu oma aja ja energia invaliidistunud isa eest hoolt kandmisele, siis on ta pidanud loobuma noore naise täisväärtuslikust elust. Tal ei ole tõsisemaid suhteid meestega ning pole ka saanud lapsi. Aga bioloogiline kell tiksub. Ühel päeval kohtab Maarit 9-aastast poissi Rainerit (Henry Orlov). Nende vahel tekib kummaline suhe.

Filmi režissöörid on Jan Erik Nõgisto ja Katrin Maimik, stsenarist Katrin Maimik, operaator Mihkel Soe, kunstnik Elo Soode, helilooja Sten Sheripov, produtsent Andres Maimik. Tootja Kuukulgur Film. Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Film esilinastus veebruaris 2013.

Vaata ka “Foto” treilerit!

Head Uudised GoodNews