Avaleht Kultuur Maailmanimega dirigent Peter Phillips tuleb Eestisse, et juhatada Händeli “Messiast” esimest korda elus
Maailmanimega dirigent Peter Phillips tuleb Eestisse, et juhatada Händeli “Messiast” esimest korda elus

Maailmanimega dirigent Peter Phillips tuleb Eestisse, et juhatada Händeli “Messiast” esimest korda elus

Voces Musicalese aastalõpukontserte 29. detsembril Tartu Pauluse ja 30. detsembril Tallinna Jaani kirikus juhatab maailma üks kõige tuntumaid vanamuusika dirigente Peter Phillips. Solistidena teevad kaasa Maria Listra ja Alvar Tiisler ning Inglise vokaalansambli Tallis Scholarsi liikmed Alexander Chance ja Guy Cutting.

Voces Musicalese kunstilise nõustaja Risto Joosti sõnul on see kontsert erakordne. “Hoolimata asjaolust, et Peter Phillips on  aastakümneid olnud seotud vanamuusika esitustraditsioonidega, juhatab ta Händeli „Messiast“ esimest korda oma elus. Vocesel on hea meel võõrustada  nimekaid külalisesinejaid, meie aastalõpukontsertide traditsioon Händeli “Messiasega” jätkub kolmandat aastat järjest,” ütles Risto Joost.

Dirigent Peter Phillips on tunnustatud Inglise vokaalansambli Tallis Scholars kunstiline juht ja asutaja.  Pärast 2250 kontserti ja 60 ilmunud plaati on nad üheskoos saavutanud rohkem kui ükski teine kollektiiv. Ja kuigi ansambli esitusstandardeid on rohkesti kopeeritud, on Tallis Scholars endiselt oma ala absoluutses tipus.

Ka Tallis Scholarsi lauljate kvaliteet tuleb kontserdiga koju kätte, sest kaasa teevad vokaalansambli liikmed tenor Guy Cutting ja kontratenor Alexander Chance. Külalisesinejate kõrval astuvad üles Eesti solistid sopran Maria Listra ja bass Alvar Tiisler.

Esituse võimsusest annab tunnistust ka 50-liikmeline koori ja orkestri koosseis, kuhu kuuluvad kammerkoor Voces Musicales ja barokkorkester Floridante. Kontsertmeistriks on kutsutud Taani ja Põhjamaade üks silmapaistvamaid barokkviiuldajaid Peter Spissky, Concerto Copenhageni kontsertmeister ja Kopenhaagni ja Malmö noori muusikuid ühendava Camerata Øresundi kunstiline juht.

Kontserdid toimuvad 29. detsembril kell 18 Tartu Pauluse kirikus ja 30. detsembril kell 18 Tallinna Jaani kirikus. 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga