Avaleht Poliitika Mailis Reps: lasteaiaõpetajatele tuleb kehtestada riiklik palga alammäär
Mailis Reps: lasteaiaõpetajatele tuleb kehtestada riiklik palga alammäär

Mailis Reps: lasteaiaõpetajatele tuleb kehtestada riiklik palga alammäär

Mailis Reps
Mailis Reps

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas eile seaduse muudatuse, millega kehtestatakse lasteaiaõpetajatele sarnaselt nende kolleegidele koolides riiklik palga alammäär. Mõned omavalitsused on juba omapoolselt kehtestanud põhikooli ja gümnaasiumiõpetaja töötasu alammääraga sarnase numbri ka lasteaiaõpetajate palga alammääraks, kuid kahjuks pole paljud seda siiski teinud. Näiteks leidub endiselt omavalitsusi, kus kõrgharitud lasteaiaõpetaja brutopalk jääb alla 600 euro.

„Lasteaiaõpetaja töö paneb aluse lapse arengule kogu tema eluks ning enamasti on just alushariduse pedagoog lapse esimene õpetaja. Olgugi et hea õpetaja roll on ülimalt tähtis, ei väärtusta me tänaseid õpetajaid piisavalt. Väikese palga juures nõuame me lasteaiaõpetajatelt väga palju. Et lõppeks tekkinud ebavõrdne olukord, kus õpetajate palk on väga kõikuv ja tihtilugu ebapiisav, pean vajalikuks lasteaiaõpetajatele riikliku palaga alammäära kehtestamist,“ sõnas endine haridusminister Mailis Reps.

Reps jätkas: „Kuna lasteaiaõpetajate palk on omavalitsuseti väga erinev ja paljudel KOV-idel pole omade vahenditega võimalik lasteaednike palka suurendada, peab siinkohal appi tulema riik. Meie eelnõu näeb ette omavalitsuste tulubaasi suurendamist selliselt, et lasteaiaõpetajate palga alammäär oleks tagatud.“

„Ühelt poolt anname seadusmuudatusega omavalitsustele lisaraha lasteaiaõpetajate palga tõstmiseks ning teiselt poolt tagame lasteaiaõpetajate õiglasema kohtlemise. Lasteaiaõpetajad väärivad tunnustamist,“ lõpetas Mailis Reps.

Kommentaarid