Avaleht Eesti elu Merivälja kohvikutepäev pakkus maitseelamusi ja isetegemisrõõmu
Merivälja kohvikutepäev pakkus maitseelamusi ja isetegemisrõõmu

Merivälja kohvikutepäev pakkus maitseelamusi ja isetegemisrõõmu

Merivälja kohvikutepäeval avas oma uksed 26 ühepäevakohvipoodi ja peale maitseelamuste pakkus igaüks neist ka põnevat tegevust.

“Kui Merivälja kohvikutepäev kahe sõnaga kokku võtta, siis oli see tegus ja eripalgeline. Merivälja kogukond näitas taas oma ettevõtlikkust ja et nad hindavad väga kõrgelt kogukonnakultuuri,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Foto: Meeri Pajula

26 hoovikohvikus pakuti head ja paremat igale maitsele – soolast ja magusat, kohalikku ja kaugema kandi roogasid, oli traditsioonilist ja eksootikat. Näiteks Karikakra kohvikus võis proovida, kui hästi kustutab janu eksootiline võilille- või angervaksasiirupi jook.
Kompassi kodukohvikus oli sel aastal mõeldud mere peale. Muude roogade kõrval pakuti kalaampse ja lauldi merest. Lapsed said puhuda hiiglaslikke mulle. Poole kohvikupäeva tulust annetab Kompassi kodukohviku meeskond Pirita vähekindlustatud peredele.

Foto: Meeri Pajula

Kunstihuviliste jaoks oli kunstnik Rein Meresaare Ilunautija kunstikohvikus avatud lausa spontaanne minimaalilaager, kus sai häid nippe ja trikke, kuidas kiiresti head pilti teha.
Huvitav väljanäitus oli avatud Mütsi puhvetis, kust võis endale soetada kirju-mirju mütse ja muud käsitööd. Oli kunsti- ja disainikohvikuid ning müüdi kasevihtu. Kohvik M&M kutsus lapsi loodusringi, kohvikus Haavikuemanda Unistus oli aga avatud jäneseurg, kus sai näole vahva maalingu.

Foto: Meeri Pajula

Merivälja kohvikutepäev toimus viiendat korda. “Meriväljal jagus avastamisrõõmu ka neile, kes eelmistel aastatel kõik Merivälja hoovikohvikud läbi käinud. Oli päris palju uusi tegijaid. Kohvikutepäev annab hea põhjuse võtta ette üks mõnus pühapäevane teistmoodi Merivälja avastamine, olgu siis jalgsi või jalgrattaga, nagu paljud seda tegid,” sõnas Liinat.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga