1. Avaleht
  2. Loodus
  3. Metsatöll avaldab oma uue videoga toetust Kuningamännile
Metsatöll avaldab oma uue videoga toetust Kuningamännile

Metsatöll avaldab oma uue videoga toetust Kuningamännile

Järvselja lumistes laantes üles võetud video ansambli Metsatöll laulule „Toona“ on pühendatud Kuningamännile, mis võistleb praegu Euroopa aasta puu tiitli nimel.

Laul pärineb Metsatöllu viimaselt albumilt „Katk kutsariks“ ning räägib eestlase olemusest, meie ürgsetest juurtest. „Ka raskustest, millest maarahvas end läbi on surunud. Kõik see omandatud ellujäämisoskus koos keele ja kultuuriga on pärandatud meile, muistse rahva järeltulijatele, ja meie kohus on hoida seda pärandit, kuni elame,“ sõnas Metsatöllu liige Lauri Õunapuu.

„Kuningamänniga klapib see laul väga kenasti. Kui nüüd mõelda, et see võimas puu idanes pea 400 aastat tagasi, siis on ta näinud kõike seda rassimist ja maarahva sehkendamisi päris pikalt. Tal on, mida võrrelda, ning kui me mõistaks Kuningmänni sõnu, oleks ehk tema loodud laul meie rahvast umbes sarnane? Kuningmänd on otsekui osa meie rahva ajaloost,“ lisas Õunapuu, kutsudes kõiki üles Kuningamändi europuuvõistlusel toetama.

Seda saab teha veebilehel Treeoftheyear.org 28. veebruarini. Euroopa aasta puu tiitlile kandideerib 16 puud, iga hääletaja saab välja valida kaks lemmikut. Tähele tasub panna, et peale oma valiku tegemist saadetakse meili peale link, millel klõpsates lähevad hääled lõplikult arvesse.

Eesti on Euroopa aasta puu konkursist osa võtnud kolmel korral ning ühel korral ka selle kinni pannud – nimelt viis arborist Heiki Hanso 2015. aastal võiduni Orissaare jalgpalliväljaku keskel kasvava tamme. Alates aastast 2021 korraldab Eesti kaasalöömist Euroopa aasta puu valimisel Loodushoiu Fond.

Metsatöllu värske video režii ja montaaži tegi Rauno Laikjõe, operaator oli Jan Henrik Pärnik. „Toona“ laulusõnad on toodud siin.

Head Uudised GoodNews