Home Poliitika Mihhail Kõlvart: peame seisma hooliva ja solidaarse ühiskonna eest
Mihhail Kõlvart: peame seisma hooliva ja solidaarse ühiskonna eest

Mihhail Kõlvart: peame seisma hooliva ja solidaarse ühiskonna eest

Paides toimunud Eesti Keskerakonna XX, erakorralisel kongressil valiti erakonna esimeheks Mihhail Kõlvart, kes pälvis 543 delegaadi toetuse. Vastaskandidaat Tanel Kiik kogus 489 häält.

“Ma tänan Jüri Ratast selle töö eest, mida ta on teinud Keskerakonna esimehena. Tänan Tanel Kiike, kellega koos töötame edasi tugevama Keskerakonna nimel. Tänan kõiki keskerakondlasi, kes hoolivad Eestist ja meie erakonnast,” ütles Mihhail Kõlvart. “Need valimised olid tunduvalt keerulisemad kui tavaline valimiskampaania. Ja ma tunnen, et edaspidi pean rohkem pingutama, et meie sisemised diskussioonid oleksid konstruktiivsemad ja sisukamad. Peame püüdlema selle poole, et ründame üksteist vähem, rohkem keskendume sellele, mis meid liidab.”

Ma tänan Jüri Ratast selle töö eest, mida ta on teinud Keskerakonna esimehena. Tänan Tanel Kiike, kellega koos töötame edasi tugevama Keskerakonna nimel. Tänan kõiki keskerakondlasi, kes hoolivad Eestist ja meie erakonnast.

Mihhail Kõlvart rääkis, et kampaania ajal on palju küsitud, milline näeb välja tema juhitud Keskerakond. “Ei ole olemas Mihhaili, Taneli või Jaanuse Keskerakonda. On olemas ainult üks Keskerakond – Eesti Keskerakond, kogu oma keerukuses ja mitmekesisuses. Iga keskerakondlase erakond,” rõhutas Mihhail Kõlvart. “Eesti riik vajab Keskerakonda, sest ainult meie saame pakkuda alternatiivi praegusele valitsuskursile. Just meie peame seisma hooliva ja solidaarse ühiskonna eest. Me peame lõpetama vastandumise ühiskonnas ja tekitama kõikides eestimaalastes arusaama, et iga meie inimene on vajalik ning see riik on nende jaoks ja nende oma.”

Erakonna juhatusse valiti Jüri Ratas, Jaak Aab, Lauri Laats, Taavi Aas, Vadim Belobrovtsev, Vladimir Svet, Yana Toom, Jaan Toots, Andrei Korobeinik, Marika Tuus-Laul, Jaanus Karilaid, Maria Jufereva-Skuratovski, Andre Hanimägi ja Mihkel Undrest. Põhikirjast tulenevalt kuuluvad automaatselt juhatusse volikogu esimees (Tõnis Mölder), Riigikogu fraktsiooni esimees Tanel Kiik ja Noortekogu esimees (Valentina Bortnovski).

Keskerakonna aukohtu esimeheks valiti tagasi Kalle Klandorf 647 häälega. Revisjonikomisjoni liikmeteks valiti Eha Võrk, Andres Kollist, Andres Jaadla, Andres Kalvik, Kalle Jõks, Reet Trei ja Eevi Paasmäe.