1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Mitmekesisuse kokkuleppega liitus 20 uut organisatsiooni
Mitmekesisuse kokkuleppega liitus 20 uut organisatsiooni

Mitmekesisuse kokkuleppega liitus 20 uut organisatsiooni

Täna allkirjastasid 20 uut organisatsiooni mitmekesisuse kokkuleppe. Kokkuleppega liitujad kinnitavad avalikult, et austavad inimeste mitmekesisust ning väärtustavad võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, partnerite kui klientide seas. Kokkuleppe võrgustiku tegevusi koordineerib Eesti Inimõiguste Keskus ja toetab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Kokkuleppega liitujad kinnitavad avalikult, et austavad inimeste mitmekesisust ning väärtustavad võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, partnerite kui klientide seas.

Kokkuleppe allkirjastanute nimekiri oli kirju, uute liitujate seas on nii avaliku kui ka erasektori esindajaid. Liitujateks olid Cachet, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Scoro Software, Tervise Arengu Instituut, Tietoevry Tech Services Estonia, Tietoevry Fintech Estonia, Stoneridge Electronics, SMARTFUL Growth, Estonian Business School, Orkla Eesti, Compensa Vienna Insurance Group, ADB Eesti filiaal, Integratsiooni Sihtasutus, Saku Õlletehas, Valio Eesti, Tallinna Vesi, Ensto Estonia, Trimtex Baltic OÜ, Antropoloogia Keskus. Koos teistega allkirjastasid kokkuleppe ka kaks ministeeriumi: lisaks välisministeeriumile liitus kokkuleppega mitmekesisust riigi tasandil edendav majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ise.

“Võrdsete võimaluste, soolise võrdsuse ja seeläbi ka mitmekesisuse edendamise riikliku eestvedajana on meie jaoks loomulik ja ainuvõimalik, et tegutseme neist väärtustest lähtuvalt ja eesmärkide nimel ka tööandjana. Näeme, et mitmekesisuse kokkuleppega liitumine pakub meile suurepärase võimaluse nii oma teadmistepagasi suurendamiseks kui teiste organisatsioonidega kogemuste vahetamiseks. Samuti tunneme uhkust, et kuulume võrgustiku liikmena mitmekesisuse valdkonnas ka teistele tööandjatele teenäitajate hulka,” ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ahti Kuningas.

Võrdsete võimaluste, soolise võrdsuse ja seeläbi ka mitmekesisuse edendamise riikliku eestvedajana on meie jaoks loomulik ja ainuvõimalik, et tegutseme neist väärtustest lähtuvalt ja eesmärkide nimel ka tööandjana.

  • Mitmekesisuse kokkuleppega tänaseks liitunud 118 organisatsiooni.
  • Eesti Inimõiguste Keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juhi Helen Talalaeva sõnul moodustavad liitunud organisatsioonid kogukonna, kus jagatakse kogemusi ja püütakse edendada võrdse kohtlemise teemat nii enda organisatsioonis kui ühiskonnas laiemalt.
  • Eesti mitmekesisuse kokkulepe on osa Euroopa mitmekesisuse platvormist, mis koondab sarnaseid kokkuleppe võrgustikke 26 Euroopa riigis. Eestis allkirjastatakse kokkulepet alates 2012. aastast.
Head Uudised GoodNews