Avaleht Keskkond MTÜ Taaskasutuskoda teeb revolutsiooni Kagu-Eesti jäätmejaamades
MTÜ Taaskasutuskoda teeb revolutsiooni Kagu-Eesti jäätmejaamades

MTÜ Taaskasutuskoda teeb revolutsiooni Kagu-Eesti jäätmejaamades

MTÜ Taaskasutuskoda vastuvõtupunkt asub ka Põlva valla jäätmejaamas Foto: Kristi Zolgo
MTÜ Taaskasutuskoda vastuvõtupunkt asub ka Põlva valla jäätmejaamas
Foto: Kristi Zolgo

Nüüdsest on Põlva, Otepää ja Valga jäätmejaamades avatud Moostes tegutseva MTÜ Taaskasutuskoda vastuvõtupunktid, kuhu inimesed saavad tasuta tuua majapidamises olevaid üleliigseid asju.

Taaskasutuskoja perenaine Kiristi Zolgo nentis, et vastuvõtupunktide avamine on tinginud rahva tungivast soovist kui ka kurbadest tõsiasjadest.

“Näiteks Valgale lähim taaskasutuskeskus asub Viljandis või Tartus ja selleks, et asjad õigesse kohta jõuaksid, peaks olema tõeline keskkonnasõber, et mitte öelda keskkonnaentusiast,” ütles Zolgo.

Taaskasutuskoja kogumispunktidesse, mis valmisid koostöös Keskkonnateenused AS’i ja kohalike omavalitsustega, on Zolgo sõnul oodatud majapidamis- ja köögitarbed, nõud, raamatud, spordivahendid ning valgustid. Vastuvõtupunktide avamisega loodab Taaskasutuskoda tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ja võimaldada asjade loovutamist võimalikult mugavalt ja kodu lähedal.

Zolgo sõnul ongi esimesed uut kodu otsivad asjad juba jäätmejaamade kogumispunktides kohal. Ta lisas, et Valga ja Põlva jäätmejaamade suureks eeliseks on juba pikk tegutsemisajalugu, samas kui Otepää jäätmejaam avati alles selle aasta veebruaris, mistõttu vajab see ka kohalike elanike seas harjumist.

Kristi Zolgo kutsub üles nii kohalike omavalitsusi kui aktiivseid elanikke teada andma, kus veel sellistest vastuvõtupunktidest puudust tuntakse, et tekitada inimestele võimalikult kodulähedane võimalus asjade tasuta loovutamiseks.

Mittetulundusühing Taaskasutuskoda alustas oma tegevust 2012 aasta sügisel Moostes Põlvamaal taaskasutuskeskuse põhimõttel, suurim erinevus võrreldes teistega on erinevate töötubade ja koolituste korraldamine, samuti on Taaskasutuskoja Mooste poes väljas kohalike käsitöömeistrite näitused erinevatest taaskasutusvõimalustest.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga