Avaleht Eesti elu Mustamäel laulab Eesti Vabariigi sünnipäeva auks Estonian Voices
Mustamäel laulab Eesti Vabariigi sünnipäeva auks Estonian Voices

Mustamäel laulab Eesti Vabariigi sünnipäeva auks Estonian Voices

20. veebruaril algusega kell 18 toimub Mustamäel Männi pargis Eesti Vabariigi 102. sünnipäevale pühendatud kontsertetendus „Rahuaeg“, kus lavale astub vokaalansambel Estonian Voices ja kõlavad Viivi Luige tekstid.

„Kui me aastapäevakontserti kavandasime, siis ei saanud üle ega ümber 2. veebruaril täitunud ümmargusest tähtpäevast – Tartu rahu 100. aastapäevast,“ räägib Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. „Kiires argipäevas me enamasti ei mõtle paljude oluliste mõistete tegeliku väärtuste üle, kirjanik Viivi Luik on selle väga täpselt sõnastanud: „Kui ei näegi elu jooksul sõdu, ega siis ei tea, mis maik on rahuajal.“ Sealt hakkaski mõte hargnema. Rahul on pealegi nii palju erinevaid avaldumisvorme – hingerahu, meelerahu jne –, millega puutub igaüks meist kokku iga päev. Ma loodan, et Eesti Vabariigi auks korraldatav pidu Mustamäel pakub inimestele muusikalise elamuse kõrval just nimelt ka seda – mõtteainet, rahulikku rõõmu, rahu hinge. Ürituse kuraator on ka tänavu Lehari Kaustel, kelle nimi ei vaja Mustamäel lähemat tutvustamist, enamik meie suurtest vabaõhuüritustest on sujunud tema taktikepi all. Kutsun kõiki neljapäeva õhtul Männi parki, kohtumiseni!“

Eesti viimase aastakümne säravaimat vokaalansamblit Estonian Voices on pärjatud mitme auhinnaga, eksperimenteerimislembese vokaalseksteti ampluaa hõlmab jazzi, klassikalist muusikat ja folki, repertuaar koosneb nii originaalloomingust kui ka rahvamuusikast, teiste hulgas isegi paarist pop-hitist. Ansambli nutikas stiil lõimib mängulisust absoluutse tehnilise meisterlikkusega, mida ühendavad kelmikas naeratus ja hurmav annus vokaalset helikunsti.

Eesti Vabariigi 102. sünnipäevale pühendatud kontsertetendus „Rahuaeg“ on tasuta.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga