Home Eesti elu Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond tähistab 90. aastapäeva
Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond tähistab 90. aastapäeva

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond tähistab 90. aastapäeva

Väike-Maarja jaoskonna taasasutajad Foto: Ilve Tobreluts
Väike-Maarja jaoskonna taasasutajad
Foto: Ilve Tobreluts

Keskne sündmus toimub 13. veebruaril Väike-Maarja Seltsimajas piduliku aktuse ja sellele järgneva koosviibimisega.

Üritusel avatakse Väike-Maarja Seltsimajas fotonäitus ja toimub pidulik aktus. Külalised saavad näha Tiit Alte lavastatud näidendit „Avantüür“, jalga keerutada bändi „Alibi duo“ saatel ning osaleda heategevuslikus loteriis.

Aastapäevale on Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaise Anneli Mikiveri kutsel palutud senised koostööpartnerid, toetajad, sõbrad ja ka kõik Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna taasasutajad.

Väike-Maarja muuseumi juhataja Marju Metsman eksponeerimas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna 10. aastapäeva plakatit aastast 1936 Foto: Kristel Kitsing
Väike-Maarja muuseumi juhataja Marju Metsman eksponeerimas Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna 10. aastapäeva plakatit aastast 1936
Foto: Kristel Kitsing

Jaoskonna esinaist valdab pidupäeva eel hea tunne. Ta meenutab, et kui ta ise kunagi Naiskodukaitsest kuulis, ei osanud ta kõrvaltvaatajana organisatsiooni sisu näha. „Nüüd, mil olen kuus aastat Naiskodukaitses tegev olnud, saan öelda, et kui sa Naiskodukaitsesse astunud oled, saad aru, et need inimesed mõtlevad ühtemoodi, tegutsevad koos ühise eesmärgi nimel, aitavad ja toetavad teineteist ka organisatsioonivälises elus,“ rõhutas Mikiver. Ta usub, et ka enne jaoskonna taasasutamist, mil Väike-Maarja jaoskonna eestvedaja oli vaieldamatult Eesti ühe silmapaistvaima arhitekti Alar Kotli ema Elsa Kotli, oli Väike-Maarja jaoskonnas selline ühtekuuluvustunne, taoline mõtlemine ja tegutsemine.

Väike-Maarja naiskodukaitsjad Kaitseliidu laagris Porkunis Foto: Väike-Maarja muuseumi arhiiv
Väike-Maarja naiskodukaitsjad Kaitseliidu laagris Porkunis
Foto: Väike-Maarja muuseumi arhiiv

Kolmekuningapäeval 2014. aastal kogunes tosinkond hakkajat naist Väike-Maarja muuseumi, et taasasutada Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond. Esimest korda alustas Väike-Maarja jaoskond tegevust juba 1926. aastal, olles tookord üks esimesena tegutsemist alustanud jaoskondi Virumaal.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *