1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Nemad ongi Hiiumaa tegijad!
Nemad ongi Hiiumaa tegijad!

Nemad ongi Hiiumaa tegijad!

Hiiumaa Arenduskeskus andis Hiiumaa majandusfoorumil üle auhinnad Hiiumaa 2022. aasta tegijatele. Auhinnad välja andnud Hiiumaa Arenduskeskuse juht Liis Lukas ütles, et kuigi tiitlid anti välja eelmise aasta saavutuste ja tegevuste eest, on tunnuse pälvinud inimesed, organisatsioonid ja ettevõtted jätkuvalt aktiivsed ning on üsna tõenäoline, et nad kandideerivad auhindadele ka peagi lõppeva, 2023. aasta saavutustega.

„Tunnustusauhindade välja andmisel püüdsime igas kategoorias arvestada laureaatide panust ja mõju Hiiumaa arengusse kõige laiemas mõttes. Nominentide hulgas oli palju lootustandva tulevikuga isikuid, organisatsioone ja ettevõtteid, kelle tähelend võib juba olla alanud, aga tänase hetke seisuga sai valik selline,“ ütles Lukas.

Nominentide hulgas oli palju lootustandva tulevikuga isikuid, organisatsioone ja ettevõtteid.

Hiiumaa Tegija tunnustuse pälvisid 2022 aasta eest järgnevad isikud, organisatsioonid ja ettevõtted:

Elukeskkonna hoidja

RMK Hiiumaa Metskond sai tunnustuse Hiiumaa looduse, omakultuuri ja majanduse tasakaalustatud koostoime rakendamise eest. RMK Hiiumaa Metskond on Hiiumaale rajanud matkaradu, lõkkekohti ja telkimisalasid, pakub külastajatele metsaonne ja ööbimismaju.

Hiiumaa sõber

Kontserdikorraldaja Kadri Tikerpuu on järjepidevalt panustanud Hiiumaa arengusse, korraldades näiteks Margus Tabori etendusi, mis tõid saarele mitu suve järjest suurte bussidega täismaja. Lisaks tunneb Kadri muret erinevate Hiiumaaga seotud teemade üle ja on nii meedias kui sotsiaalmeedias julgelt oma seisukohti välja öelnud.

Kogukonna tegija ja aasta alustaja

Hiiu Leht ja Hiiu Meedia OÜ on kogukonna ajalehe ja meediakanalina jätkanud Hiiumaa ja saare sõprade ühtekuuluvustunde tugevdamist ning saare identiteedi tugevdamist.

Hiiumaa mainekujundaja

Reigi pastoraat sai selle kõrge tunnustuse Genius Loci näituse eest. Näituste sari seob Hiiumaa ajaloo kaasaegse kunstiga. Koos loengute, lugemiste ja kuraatorituuridega toob pastoraat Eesti tippkunsti kokku ajalooperioodide käsitlusega, mille sarnast mujalt ei leia.

Hiiumaa aasta õpilasettevõte

Õpilasfirma SÜTE pakkus männitõrvaseid süütepilpaid, tootmisega kasutades kohalikku toorainet.

Hiiumaa aasta õpilasettevõte

Butikk tootis käsitööna valminud serveerimisalus-lõikelaudu. Tänu keskkonnasäästlikkuse printsiibile aitavad need tooted vähendada ökoloogilist jalajälge.

Aasta investeerija

HMPK OÜ tegeleb metsatöö ja metsamaterjaliga, kuid panustab ka Rannapaargu minihotelli ehitamisse. HMPK OÜ tegi saare suurima investeeringu (2,7 miljonit eurot), millest suurem osa läks metsatehnika uuendamisesse ja hotelli ehituse jätkamisse.

Aasta tegija

Selle auhinna välja andmisel oli eeskujuks Äripäeva TOP-de metoodika, mis võttis arvesse eelmise aasta käivet, käibe kasvu, ärikasumit ja ärikasumi kasvu, omakapitali tootlikkust ja tööjõukulusid. Nii osutus aasta edukaimaks ettevõtteks Tiit-Reisid OÜ. Covid-19 pandeemiast kõvasti mõjutada saanud ettevõte on jälle jalad alla saanud, 2022. aasta käive ulatus 1,2 miljoni euroni ning töötajaid oli keskmiselt 6.

Täiendavalt andis Hiiumaa Ettevõtjate Liit välja kolm tunnustust:

  • Aasta tegu 2022 auhinna pälvis Viscosa kultuuritehase uus start. Üsna minimaalsete vahenditega on tehas suutnud uue elu sisse puhuda kompleksile, mis juba pea paar aastakümmet on hoolivat kätt oodanud.
  • Väike ja visa 2022 on FIE Jaanus Jesmin, kelle juhtimisteenust oskavad hinnata nii külalised kui kohalikud.
  • Tänukummarduse 2022 pälvis Agu Kohari, kes on olnud väga paljude uute algatuste ideemeister ning käimalükkaja.

Rohkem infot tunnustuse saajate kohta ning neid tutvustavad videod avaldatakse kodulehel hiiumaaarenduskeskus.ee.

Head Uudised GoodNews