1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. EESTI LIPU AASTAPÄEV! Nestor riigilipu heiskamisel: sinine, must ja valge – need kolm värvi on meie südames
EESTI LIPU AASTAPÄEV! Nestor riigilipu heiskamisel: sinine, must ja valge – need kolm värvi on meie südames

EESTI LIPU AASTAPÄEV! Nestor riigilipu heiskamisel: sinine, must ja valge – need kolm värvi on meie südames

eesti lippRiigikogu esimees Eiki Nestor ütles täna hommikul Toompeal toimunud riigilipu pidulikul heiskamisel, et sinine, must ja valge – need kolm värvi on meie südames ning me võime neid kanda hõisates ja rõõmustades.

Nestor meenutas aastat 1967, mil ta koos nelja klassikaaslasega läks kooli flanellist särkidega, mis olid Eesti lipu värvides. Pärast esimest tundi möödus nende vahetund õppealajuhataja kabinetis, kus poisid andsid sõna, et võivad küll edaspidi selga panna sini-must-valge ruudulise särgi, kuid tohivad neid koolis kanda ükshaaval, mitte kõik koos. „Täna võime neid värve kanda, hõisata ja rõõmustada,“ lõpetas Nestor.

Eesti Vabariigi hümni saatel heiskasid lipu Pika Hermanni torni Helsingi Eesti kooli (Latokartano põhikooli), Eesti Naislaulu Seltsi ja Kaitseliidu Noorkotkaste esindajad. Kõik kolm said Eesti Lipu Seltsilt ja Riigikogult kingiks riigilipu.

Kõneles Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei ja õnnistussõnad ütles Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma. Viilma sõnul on lipu heiskamine ja langetamine tähendusrikas. Ta lisas, et kuni Pika Hermanni torni kerkib sini-must-valge lipp ja see sealt langeb, võime olla kindlad, et meie riigi tervis on korras.

Eesti Naislaulu Seltsi kooride ja Kaitseväe orkestri esituses kõlasid Juhan Aaviku “Hoia, Jumal, Eestit” Aleksander Leopold Raudkeppi sõnadele ja Enn Võrgu “Eesti Lipp” Martin Lipu sõnadele.

Pidulikul tseremoonial osalesid veel Kaitseliit liputoimkonnaga, skaudid, gaidid, akadeemilised organisatsioonid, mitmed seltsid ja ühingud oma lippudega.

Eesti lipu 132. aastapäeva puhul on täna kell 11-15 võimalik kõigil soovijatel külastada Pika Hermanni torni.

Head Uudised GoodNews