1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Nõmmel avatakse näitus „Ukraina tikitud aarded“
Nõmmel avatakse näitus „Ukraina tikitud aarded“

Nõmmel avatakse näitus „Ukraina tikitud aarded“

25.mai kell 17 avatakse Nõmme Huvikoolis (Vikerkaare 10) Nõmme Kevade raames Ukraina kunstniku Nina Goncharuki maalide näitus „Ukraina tikitud aarded“.

Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri avaldas Nina Goncharukile tänu, et ta jagab oma imelist loomingut Nõmme inimestega. „Eriti suur rõõm on, et suve lõpuni Nõmme Huvikooli üles jääva näituse avamine toimub just tänavuse kogukonnapeo Nõmme Kevad alguses,“  ütles Kuri.

„Ma ei tea kust tulevad minu piltide ideed. Kui tunnen, et soovin tikkida, siis hakkan kanga nurgast peale ja nii hakkab ka pilt kujunema. Mustrilehti ma ei kasuta! Kõik mis nõela alla läheb see ka südamest tuleb,“ räägib kunstnik Nina Goncharuk oma tööde valmimisest.

Nina Goncharuki tikitud maal Kiievi taevas

Nina Goncharuk  on alates 2002 aastast tänaseni käsitsi tikkinud kokku üle 300 maali, osalenud 398  ühisnäitusel ja viinud läbi 95 isikunäitust nii Ukrainas kui väljaspool.  2008 aastal pärjati kunstnikku tiitliga „Ukraina kuldnõel“ ja 2012 aastal Ukraina teenelise rahvakunstniku aunimetusega.

Eelmise aasta varakevadel põgenes Nina koos tütre, 2 tütretütre ja 2 väikese tütretütretütrega sõja jalust Eestisse. Neid võeti vastu hotellis Džingel ja seejärel saadi ajutine elukoht Tallinnasse, Mäepealse majja.

Nina maalide tikkimist ei lõpetanud vaid kandis põgenemisel ja Eestis kohanemisel kogetu oma töödesse. Aprillis, 2022 tänas Nina kogu Eesti rahvast, kui kinkis meie presidendile esimesel Eestis oldud kuul tikitud maali. Maalil on kujutatud nii Pikk Herman,  Kiievi Ülemraada, Püha Sofia peakirik ja paraku ka sõda.

Eestis oldud aastaga on Nina oma tööde kollektsiooni täiendanud 20 maali jagu. Ukrainast Eestisse on jõudnud ka 20 varasemat tööd, mida saab neljapäeval avatavale näitusele uudistama tulla. Näitus Nõmme Huvikoolis jääb üles suve lõpuni. Peale seda liigub näitus Tallinna Rahvaülikooli vanalinna majja Vene tänaval ja siis Kuressaare Haigla kunstigaleriisse.

Head Uudised GoodNews