1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Noor näitleja Sofia Lisell Flink kodumaisest sarjast ,,Musta kivi saladus”: väga uhke tunne oli tegijatega koos näidelda
Noor näitleja Sofia Lisell Flink kodumaisest sarjast ,,Musta kivi saladus”: väga uhke tunne oli tegijatega koos näidelda

Noor näitleja Sofia Lisell Flink kodumaisest sarjast ,,Musta kivi saladus”: väga uhke tunne oli tegijatega koos näidelda

Noorukese Sofia Lisell Flinki näitlejadebüüt sai alguse sel suvel filmitud telesarjas ,,Musta kivi saladus,“ kus astuvad lapsdetektiivide kõrval üles ka tuntud tegijad nagu Hendrik Toompere, Piret Krumm ja Tõnu Oja. Uurisime Sofialt lähemalt, kuidas möödus sarja võtteperiood kogenud näitlejatega ning mis on tal ühist oma seriaali tegelaskujuga.

Tõeliste tegijatega kaamera ees

Sofia Liselli roll sarjas ,,Musta kivi saladus” on üsna eriline. Kuigi peategelasteks on just lapsdetektiivide kamp, mängib Sofia seriaalis hoopis 5 aastat tagasi müstiliselt kadunud Mirjamit, kelle ümber kogu lugu tiirleb ning kes vaatajateni jõuab peamiselt minevikuvaadetes. Mirjami vanaisa mängib armastatud näitleja Tõnu Oja, kes astub üles äkilise astrofüüsika professori rollis. Just Tõnu Oja ja Mart Müürisepaga sai Sofia võtteperioodil ka lähemalt tuttavaks ning neilt ammutas nooruk mitmeid tarkuseteri. ,,Väga uhke tunne oli nendega koos näidelda. Nad kõik olid meiega nii sõbralikud ja armsad,” kirjeldab Sofia Lisell kogenud lavatähtedega koos töötamist.

Kuvatõmmis sarjast
Kuvatõmmis sarjast

Pikad võttepäevad, mis elukutselistele näitlejatele on juba harjumuseks saanud, jäid aga noorukitele kõige erksamalt meelde. Sofia meenutab, et vahel kestis filmimine lausa poole ööni, nii et võtted lõppesid alles peale südaööd. Noortele omaselt leidsid nad sarja loomisel palju uusi sõpru ning Sofia Lisellil tekkis veel eriline võimalus vaadata kõrvalt oma sõprade võtteid.

Ühised jooned oma karakteriga

Sarjas on Sofia tegelaskujuks Mirjam, kelle kadumise müsteeriumi on lapsdetektiivide büroo M.A.K.E uurimise alla võtnud ning millest ka kogu lugu hakkab lahti hargnema. Kuigi Sofia pole peadetektiivide hulgas, on tal oma tegelaskujuga palju ühist. ,,Meile mõlemale meeldivad väga koerad ja Harry Potter,” kirjeldab Sofia oma karakterit ning lisab, et tegu on julge ja toreda tüdrukuga, kes peab oma vanaisa väga kalliks.

Sofia Lisell Flink
Foto: erakogu

Sofia Liselli lemmikuteks filmidest-sarjadest on just ,,Harry Potteri” frantsiis ning ,,Stranger Things”, mis mõlemad kannavad sarjaga ,,Musta kivi saladus” samu elemente – palju müstikat  ja põnevust. ,,Oleks väga huvitav olla mõni põhitegelane sarjas “Stranger Things”. Mulle meeldiks osaleda just mõnes filmis või sarjas, kus on põnevust ja samas ka natuke armastust,” räägib Sofia ja avaldab, et tema üheks lemmiknäitlejaks on ,,Stranger Thingsist” tuntud Millie Bobby Brown.

Tulevik laval

Kuigi ,,Musta kivi saladus” on Sofia Liselli jaoks esimene teletöö, on ta näitlemist saanud proovida ka koolinäidendites. Just näidenditega avastaski noor näitleja, et oskab eriti hästi nutmist ja kukkumist teeselda, mis võib ka tegijatele tõeliseks proovikiviks saada. Pärast põnevat suvist võtteperioodi näeb nooruk ka oma tulevikus lavatööd. ,,Kuigi hetkel unistan sellest, et saaksin kunagi oma kohviku avada, tahaksin kindlasti ka näitlemisega tulevikus tegeleda,” mõtiskleb Sofia oma unistuste töökoha üle.

Foto: erakogu

Põnevussari ,,Musta kivi saladus” jõuab esimese hooajaga vaatajateni juba 23. septembril eksklusiivselt Elisa Huubis. Sarjas astuvad üles Hendrik Toompere, Piret Krumm, Tõnu Oja, Mart Müürisepp, Janek Joost jpt. Seriaali produtsent on Raivo Suviste.

Vaata ka “Musta kivi saladuse” treilerit!

Head Uudised GoodNews