Home Kultuur Film Tasuta välikinoõhtul Õismäe tiigi ääres näeb täna „Apteeker Melchiori“ esimest filmi
Tasuta välikinoõhtul Õismäe tiigi ääres näeb täna „Apteeker Melchiori“ esimest filmi

Tasuta välikinoõhtul Õismäe tiigi ääres näeb täna „Apteeker Melchiori“ esimest filmi

Õismäe tiigi kaldal amfiteatris toimub täna taas tasuta kinoõhtu ja sel korral on võimalik ühiselt vaadata „Apteeker Melchiori“ triloogia esimest filmi. Parema nähtavuse tagamiseks ja filmielamuse pakkumiseks alustatakse kinoseansiga algselt planeeritust tunni võrra hiljem ehk kell 21.00.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et hooaja esimest välikinoõhtut Väike-Õismäe tiigi kaldal külastasid eile sajad filmihuvilised. „Kes aga eile ei jõudnud, siis juba täna õhtul on taas tiigi ääres välikino toimumas ja sel korral näitame „Apteeker Melchiori“ esimest filmi,“ ütles linnaosavanem. „Kuna õhtud on meil siiski veel väga valged, siis parema nähtavuse tagamiseks ja filmielamuse pakkumiseks alustame täna kinoseansiga algselt planeeritust tunni võrra hiljem ehk kell 21.00,“ lisas Siljanov.

„Eelnev registreerimine välikinno ei ole vajalik. Tuleb valida vaid ilmale sobilik riietus ja kohale tulla. Kaasa võib võtta oma snäki ja joogi ning istumise alla istumispadja või pleedi. Mõnusamaks äraolemiseks võib välikinno kaasa võtta ka oma matkatooli,“ rääkis linnaosavanem ning kutsus kõiki filmihuvilisi välikinno.

Neljapäeval, 25. augustil algusega kell 21.00 linastub Väike-Õismäe tiigi kaldal amfiteatris „Apteeker Melchiori“ triloogia esimene film. Mängufilm „Apteeker Melchior“ põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud Apteeker Melchiori romaanidel. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid filmi stsenaariumis raamatust “Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus” tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute ja põnevate, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.

Keskaegses Tallinnas mõrvatakse kuulus ordurüütel, kes vabastas Läänemere piraatidest. Kangelase pea on maha raiutud ja suu münte täis topitud. Kadunud on kuldkett, mille ta samal päeval ostis. Kohtufoogt määrab kuritegu uurima apteeker Melchiori, kes oskavat koolnutega rääkida. Nutikas noormees avastab, et tapetu otsis müstilist „Tallinna vangi“ ja jäljed viivad dominiiklaste kloostrisse. Vallandub vapustav veretööde jada – surmaohus on igaüks, kes selle saladusega kokku puutub. Samal ajal tärkavad apteekris kahtlused oma õpipoisi osas, kes näib midagi varjavat…

Film on eesti keeles ja venekeelsete subtiitritega. Väike-Õismäe tiigi kaldal asuva amfiteatri põhiosa mahutab 800 külastajat ning külgtiivad mahutavad veel lisaks 250 inimest.

Välikino korraldab Haabersti Linnaosa Valitsus. Välikino on osalejatele tasuta ja kõik huvilised oodatud üheskoos mõnusat suveõhtut veetma. Vihma korral palub linnaosavalitsus kasutada välikinos vihmakeepe.