1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. NOORTEBÄND! Noortebänd 2016 alustab uut konkurssi piiride avardamisega
NOORTEBÄND! Noortebänd 2016 alustab uut konkurssi piiride avardamisega

NOORTEBÄND! Noortebänd 2016 alustab uut konkurssi piiride avardamisega

Noortebänd 2015 finaal Foto: Maris Savik
Noortebänd 2015 finaal
Foto: Maris Savik

Alates tänasest kuni mai keskpaigani on võimalik kõigil kuni 26-aastastel noortel muusikutel osa võtta Noortebänd 2016 konkursist. Esimest korda Noortebändi ajaloos on võimalik lavale astuda ka täiesti üksi.

Sarnaselt eelmisele aastale algab Noortebändi demovoor taas kevadel, kuid ei kesta mitte septembrini vaid edasipääsejate nimekiri läheb lukku juba 14. mail. Selline ajajaotus annab bändidele võimaluse enne sügisel toimuvaid poolfinaale esinemiskogemust juurde saada.

“Noortel bändidel pole sageli aastatepikkust ajalugu ning lavakogemust. Noortebändil osalemine annab aga suurepärase eduelamuse ning viib kokku kõik otsad, mida Eesti, kuid miks mitte ka välismaa, muusikamaailmas läbilöömiseks vaja. Et konkursist maksimumi võtta, tuleb oma bändiga tugevat ettevalmistustööd teha. Suvi rohkete esinemistega pakub suurepärast arenguvõimalust,” selgitab Noortebänd 2016 peakorraldaja Märt Truman, mida demovooru varajane toimumine osalejatele annab.

Lisaks on tänavu plaanis veel teinegi suur muudatus, mida varem Noortebändil nähtud pole. Nimelt võivad konkursile kandideerida ka muusikud, kes loovad ja esitavad oma loomingut üksi. “Tänapäeval sünnib muusika sageli muusiku-instrumendi-arvuti koostöös ning selle tulemusel luuakse põnevat loomingut, mis sobib väga hästi Noortebändi konkurssi rikastama,” põhjendab Truman reglemendi muudatust. Seejuures säilib aga tingimus, et esinemisel kasutatakse vähemalt ühte live instrumenti või vokaali.

Poolfinaali pääseb kokku 18 bändi, kellest 13 valib žürii välja laekunud demode põhjal ning viis selguvad piirkondlikelt bändikonkurssidelt. Nendest on praeguseks toimunud juba Rapla Vesiroosivisioon, mille tulemusel pääses edasi The Notes ning Viljandimaa koolibändide konkurss BÄM, mis kindlustas poolfinaali pääsu koosseisule Sent from Viljandi.

Noortebänd on Eesti suurim ja pikima ajalooga noortele muusikutele suunatud bändikonkurss, mille lavalt on läbi käinud ligi 1500 noort muusikut.

Tutvu reglemendiga ning registreeri end konkursile kodulehel www.noorteband.ee.

VAATA REKLAAMVIDEOT!

Head Uudised GoodNews