1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. NÕUSOLEK JÄTKAMISEKS I Vabariigi President andis nõusoleku kaitseliitlaste jätkamiseks piirikontrollis
NÕUSOLEK JÄTKAMISEKS I Vabariigi President andis nõusoleku kaitseliitlaste jätkamiseks piirikontrollis

NÕUSOLEK JÄTKAMISEKS I Vabariigi President andis nõusoleku kaitseliitlaste jätkamiseks piirikontrollis

President Kersti Kaljulaid andis täna siseministrile nõusoleku jätkata kuni 150 kaitseliitlaste kasutamist Politsei- ja Piirivalveameti toetamiseks piirikontrolli taastamisel.

Praegu on kaitseliitlased piirikontrolli taastamisse koos sunni kasutamise õigusega kaasatud alates 17. märtsist korrakaitseseaduse alusel kuni 30 päevaks. Nimetatud tärmin täitub järgmisel nädalal ning siseminister soovib jätkata kaitseliitlaste kaasamist edaspidi hädaolukorra seaduse alusel kuni vajaduse äralangemiseni või eriolukorra lõpuni. Ettepanekut hakkab homme arutama Vabariigi Valitsus.

President Kaljulaid märkis, et kuigi viimastel nädalatel on liiklus piiril ja piiripunktides märkimisväärselt vähenenud, on piirikontrolli jätkamine ilmselt vajalik kuni haiguspuhangu lõpuni. „Olukorras, kus ka politsei töökoormus on kasvanud mitmete teiste liikumispiirangute kehtestamise ja 2+2 meetme jõustamisega, on kaitseliitlaste kaasamine piirkontrolli taastamisse endiselt vajalik ja põhjendatud,“ ütles riigipea.

Vastavalt hädaolukorra seadusele võib Kaitseväge ja Kaitseliitu kaasata eriolukorra piirkonnas liikluse korraldamiseks ja turvalisuse tagamiseks Vabariigi Valitsuse korraldusel ja Vabariigi Presidendi nõusolekul.

Head Uudised GoodNews