1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. ÕHUS ON SÄRINAT! Uus festival Raplas toob noored kultuuritegijad kokku
ÕHUS ON SÄRINAT! Uus festival Raplas toob noored kultuuritegijad kokku

ÕHUS ON SÄRINAT! Uus festival Raplas toob noored kultuuritegijad kokku

Foto: Mandel
RÜÜT
Foto: Mandel

16. ja 17. septembril toimub Raplas uus ja põnev Teatri- ja Muusikafestival SÄRIN. Festivali raames astuvad üles 15 artisti, kes on kõik vähemal või rohkemal moel seotud Rapla maakonnaga: Vaiko Eplik, Mick Pedaja, Mari Jürjens, Sten-Olle Moldau, RÜÜT, Improteater Impeerium koos Mikk Jürjensiga (Tallinna Linnateater), Tintura, Marju Metssalu, Kahekese jpt.

Eksklusiivse kontserdiga tähistab oma 10. sünnipäeva Rapla kultusbänd MALENA! Festivali avab Pärt Uusbergi loominguga Mitte-Riinimanda noortekoori kontsert.

Festivali põhiidee on tuua kokku Raplamaalt pärit loojad ja teha selle kandi rikkus nähtavaks kogu Eestile. Sündmuse eestvedajaks ja idee autoriks on näitleja ja laulja Maili Metssalu, kelle jaoks tähendab särin just inimeste vahelist sünergiat, mida koos tegutsemine ja loomine tekitab. “Uus särin on õhus, sest noored on tulnud tagasi Raplasse,” kinnitab Metssalu.

Mick Foto: Felix Laasme
Mick
Foto: Felix Laasme

Ühtlasi avatakse Raplas festivali raames ka uus Kultuuriklubi BAAS, mis tegutseb kunagistes Rapla autobaasi ruumides. Rapla Uus Teatri- ja Muusikafestival Särin toimub veel nostalgilises atmosfääris, ent ruumi põhjalik renoveerimine on plaanis käesoleva hooaja vältel, et Kultuuriklubist BAAS saaks kvaliteetse tehnikapargi, professionaalse lavavalgustuse, mugavad toolide ning dünaamiliste poodiumitega kino- ja kontsertsaali. Ruumi renoveerimist toetab LEADER-programm.

Festival Särin pakub kahel laval mitmekülgset programmi nii muusika- kui teatrihuvilistele ning  laupäeva hommik on sisustatud tegevustega lastele. Festivali raames on avatud ka hoov, koos kohviku, baari ja suure lavaga. Kultuuriklubi BAAS toimib koostöös MTÜ Loomeruumiga Raplas Tallinna mnt 5.

Head Uudised GoodNews