1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. UUS HOOAEG! NUKU teater alustab 65. hooaega ja avab uuenenud teatrimaja
UUS HOOAEG! NUKU teater alustab 65. hooaega ja avab uuenenud teatrimaja

UUS HOOAEG! NUKU teater alustab 65. hooaega ja avab uuenenud teatrimaja

Foto: Indrek Rammus
Foto: Indrek Rammus

3. septembril algab NUKU teatri ja muuseumi uus hooaeg, mis kannab järjekorranumbrit 65. Erilisel ja pidulikul hooajal tähistab teatri juubelit, kolib tagasi vanalinna, laiendab muuseumit, toob lavale seitse uuslavastust ja teatrifestivali.

Sügise tähtsündmuseks on kolimine tagasi Laiale tänavale Tallinna vanalinnas, kus avatakse uus 400-kohaline teatrisaal, mis hakkab kandma Ferdinandi saali nime – teatri asutaja Ferdinand Veike auks. Uue kompleksi avamine toimub 13. novembril, mis on ühtlasi ka Veike sünniaastapäev.

Sisuliselt uueneb kogu NUKU kompleks: Laia tänava maja ja saalid saavad uue ilme, muuseum täieneb uute ruumide võrra ja paljud ekspositsioonid vahetatakse välja. Teatri peasissepääs hakkab asuma Nunne tänaval. Uue ilme ja sisu saab ka NUKU kohvik, mis hakkab legendaarse nukunäitleja Hendrik Toompere järgi kandma Hendriku kohviku nime.

Foto: Indrek Rammus
Foto: Indrek Rammus

Teatri repertuaar saab juubelihooajal väärilist täiendust. Repertuaari on lisandumas nii klassikalisi tekste kui ka täiesti uut autoriloomingut ning neid iseloomustab tugeva dramaturgia ja uute visuaalsete lahenduste sümbioos. Hooaja ja Ferdinandi saali esimene lavastus sünnib Sander Puki ja Annika Lindemanni loominguna ning kannab pealkirja „Mustkunstniku elevant“. Populaarse ameerika kirjaniku Kate DiCamillo raamatu põhjal valmiv jõululavastus on ühtlasi ka esimene selle kirjaniku teostel põhinev lavateos, mis esietendub 4. detsembril. Teise jõululavastusena etendub NUKU muuseumis TÜ VKA lavastajatudengi Karl Sakritsa diplomitöö „Ahaa, kummitab“.

Jaanuaris astuvad lavale aga sellised tegelased nagu Roos, Rebane ja Väike Prints. Antoine de Saint-Exupery kultusteose „Väike prints“ proovid on lavastaja Mirko Rajase ja kunstnik Rosita Raua eestvedamisel juba alanud.

Kevadele vastu minnes esietenduvad veel mitu lavastust. Esimene neist on „Dorian Gray portree“ lavastusmeeskonna poolt loodav „Linnud“. Režissöör Alfred Hitchcocki kuulsaima filmi „Linnud” ja inglise autori Daphne du Maurier’ samanimelise lühijutu ainetel sündiv täiskasvanute lavastuse dramatiseerija ja lavastaja on Vahur Keller.

Päris esimeseks teatrikülastuseks kõige pisematele on mõeldud heliline beebilavastus, kus lavastuse valmimise nimel tegutsevad näitlejad Katri Pekri ja Kadri Kalda, kunstnik Gerli Mägi ning lavastaja ja muuseumi juht Maria Usk. Teatri kunstiline juht Taavi Tõnisson lavastab kevade hakul lastekirjanduse klassikateosel põhineva nuku- ja visuaalteatrilavastuse.

Suvi algab NUKUs, nagu alati, teatrifestivaliga. Uuenenud visuaalteatrifestival, mis kannab endas kõike head kümme korda toimunud Treff festivalist, toimub 1.–4. juunini 2017.

Juubelihooaja raames toimuvad ka mitmed erisündmused ning ettevõtmised. Suurimateks neist on teatri sünnipäev märtsis ning „Kontakti“ saated ETV ekraanil, kus külalisteks-saatejuhtideks NUKU teatri näitlejad.

Head Uudised GoodNews