Home Eesti elu OLE ETTEVAATLIK I Tallinn hoiatab: liiklusolud lähevad keerulisemaks, tuleb ette ka libedust
OLE ETTEVAATLIK I Tallinn hoiatab: liiklusolud lähevad keerulisemaks, tuleb ette ka libedust

OLE ETTEVAATLIK I Tallinn hoiatab: liiklusolud lähevad keerulisemaks, tuleb ette ka libedust

Alanud nädalal muutlikud ilmastiku- ja teeolud jätkuvad, nädala teises pooles on oodata ka lumelisa ning kuna temperatuur kõigub pluss- ja miinuskraadide vahel, võivad nii sõidu- kui ka kõnniteed muutuda taas väga libedaks. Täna õhtul ja öösel puhub tugev loode- ja põhjatuul kuni 20 m/s.

„Tänane hommik tõi kaasa tiheda lumesaju, mille tagajärgedega on tegelenud kogu lepingupartnerite hooldustööde masin- ja inimtööjõud. Sõiduteed koristati lumest ja tehti libedusetõrjet, puhastati trepid ja ühistranspordipeatuste ootealad. Kuna talvised ilma- ja teeolud jätkuvad, palume liiklejatel olla tähelepanelik ja varuda sihtpunkti jõudmiseks piisavalt aega,“ ütles Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg. „Lumekoristus ja libedusetõrje on käimas ka linna hooldatavatel kõnniteedel. Üksnes möödunud nädalavahetusel puistati sinna libedusetõrjeks 89 tonni graniitsõelmeid.“

Kuna temperaturi kõikumine muudab lähiajal taas teed libedaks, tuletab Sulg kinnistuomanikele ja korteriühistutele meelde, et nende ülesandeks on korraldada libedusetõrje kinnistuga piirnevatel kõnniteedel. „Libedusetõrjeks tuleb kasutada graniitkillustikku, mille tera läbimõõduks on 2-6 millimeetrit. Kui see peaks olema otsakorral, tuleb selle varumiseks pöörduda linnaosavalitsuse poole. Kloriidide ega muu puistematerjali kasutamine kõnniteedel ei ole lubatud,“ lisas Sulg.

Tugeva tuule korral on soovitatav parkida autod puudest eemale, samuti tasub jalgsi liiklejatel tuulega murduvate okste tõttu olla ettevaatlik.

  • Lume ja libedusega seotud probleemidest saab teada anda kas Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti lühinumbrile 14410 või e-posti aadressil kommunaal@tallinnlv.ee.