OLE TEADLIK I Riik leevendab erivajadustega lapsevanemate olukorda, kellel pole eriolukorra tõttu võimalik oma lapsi üksi jätta
Riigikogu võttis tänasel istungi vastu seaduseelnõu, mille tulemusel hakatakse hoolduspere vanematele suuremat toetust maksma. Lisaks luuakse võimalus maksta harvikhaigustega lastele puudega lapse sotsiaaltoetust.
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Tõnis Mölderi sõnul võimaldab seadusemuudatus toetada abivajajate peresid ja lapsi senisest suuremal määral. „Muudatusega kaotatakse seni kehtinud ebaõiglus ning seaduse jõustumise saaks hoolduspere vanem ühe lapse kohta praegusest kaks korda suurema toetuse kalendrikuus,“ ütles Mölder. „Lisaks võimaldatakse Töötukassal inimeste vastuvõtule kutsumise asemel nõustada neid telefoni (sh Skype) teel või e-töötukassa kaudu. See hädavajalik meede eriolukorra ajal“.
Mölderi sõnul astutakse suur samm edasi ka harvikhaigustega laste abistamise suunas. „Lapsed, kes põevad harva esinevaid geenimutatsioonist tulenevaid haigusi hakatakse maksma toetust ka juhul, kui neile ei ole välja kujunenud puuet. Lisaks antakse Sotsiaalkindlustusametile võimalus teatud puude liikide puhul määrata inimesele puue pikemaks perioodiks kui viis aastat,“ ütles Mölder, lisades, et see säästab nii inimesi kui ka riiki ülemäärastest hindamistest.
„Seaduse jõustumise järel leevendatakse ka erivajadustega lapsevanemate olukorda, kellel pole eriolukorra tõttu võimalik oma lapsi üksi jätta ja on sunnitud loobuma tööl käimisest. Riik ulatab neile selles keerulises seisus abikäe ja pakub eriolukorra ajal suuremat tuge,“ ütles Mölder.