Avaleht Loomad Ole teadlik! Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kutsub tarbijaid tähistama munadepühi puurivabalt
Ole teadlik! Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kutsub tarbijaid tähistama munadepühi puurivabalt

Ole teadlik! Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kutsub tarbijaid tähistama munadepühi puurivabalt

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kutsub tarbijaid tähistama munadepühi puurivabalt. Selleks soovitavad loomakaitsjad vaadata munadel olevat koodi ning vältida number 3 märgistusega ehk puurikanade mune.
Ava munakarp

Eesti kauplustes müüdavatel munadel on peal tempel, mille nägemiseks tuleb avada munakarp. Munakoodi esimene number tähistab lindude pidamisviisi: number 0 märgib mahemune; 1 vabalt peetavate kanade mune; 2 õrrekanade mune ning 3 puuris peetavate kanade mune. Mida madalam number, seda paremad on kanade elutingimused.

Foto: Pixabay
Ütle ei puurikanade piinamisele 

„Puurikanade kannatused on ühed suurimad loomade heaolu probleemid maailmas,” sõnas organisatsiooni Nähtamatud Loomad president Kristina Mering. „Et kulusid kokku hoida, peetakse ühes puuris korraga kuni mitukümmend lindu, kellest igaühel on kasutada vaid sisuliselt A4 paberilehe suurune ala. Need on väga õnnetud loomad, kes ei saa isegi liikuda ega tiibu sirutada,” sõnas Mering.

Tarbijad soovivad teha loomasõbralikke valikuid 

Loomakaitsjate sõnul soovivad tarbijad teha loomasõbralikke valikuid, kuid tihti puudub neil selleks vajalik info või neid eksitavad tühjad reklaamlaused. „Templit saab aga usaldada,” rõhutas Mering.

Eeskujud

Eestis on teatanud puurikanade munade müügist või kasutamisest loobumisest Rimi, Maxima, Stockmann, Vapiano, Tokumaru, Swissotel, R-Kiosk, McDonald’s ja Subway. Hiljuti liitus nimekirjaga ka Fazer.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga