1. Avaleht
  2. Uudis
  3. Õpilasfirmade konkurss otsib koolipuhvetitesse põnevaid tooteideid
Õpilasfirmade konkurss otsib koolipuhvetitesse põnevaid tooteideid

Õpilasfirmade konkurss otsib koolipuhvetitesse põnevaid tooteideid

Koolitoitlustaja Daily kutsub õpilasfirmasid osalema koolipuhveti toodete konkursil, mille võiduideele pakutakse müügiplatvormi koolides üle Eesti.

Baltic Restaurants Estonia müügi- ja turundusjuhi Tiiu Endriksoni sõnul toetab konkurss koolides populaarseks saanud ettevõtlusõppe eesmärke, luues noortele reaalse võimaluse leida oma loomingule turundamis- ja müügikanal. “Konkursi võidutoode läheb müüki Daily koolipuhvetitesse üle Eesti. Seega potentsiaal toote müügiks on suur,” rääkis Endriksson.

Endriksoni sõnul on koolipuhvetid viimase 15 aasta jooksul läbinud suure uuenduskuuri. „Suur osakaal on värskelt valmistatud võileibadel ja smuutidel, lisaks pakutakse värskeid puu- ja köögivilju. Limonaadid ja energiajoogid on asendatud mahlade, tee ja kakaoga, kartulikrõpsude asemel leidub lettidel pähkli- ja puuviljasegusid ja täisteraküpsiseid,“ rääkis Endrikson. „Konkursile on oodatud puhvetisse sobivad tervislikud ja maitsvad snäkid aga ka ideed, kuidas tooteid keskkonnasõbralikult pakendada.”

„Suur osakaal on värskelt valmistatud võileibadel ja smuutidel, lisaks pakutakse värskeid puu- ja köögivilju. Limonaadid ja energiajoogid on asendatud mahlade, tee ja kakaoga, kartulikrõpsude asemel leidub lettidel pähkli- ja puuviljasegusid ja täisteraküpsiseid.“

Viljandi Gümnaasiumi direktor Juhan-Mart Salumäe sõnul on koolide õpilasfirmad näidanud, et suudetakse luua tooteid, mis on korraga atraktiivsed, isikupärased aga ka maitsvad. “On tänuväärne, et Daily on valmis pakkuma õpilasfirmadele hüppelauda ning võimalik, et just tänu sellele saavad mitmetest noortest tulevikus edukad ettevõtjad,” rääkis Salumäe.

Kõikide toodete tutvustusi oodatakse video või mõnes muus formaadis 5. veebruariks aadressile konkurss@daily.ee, misjärel valitakse kõigi osalenute seast välja 3-8 parimat toodet või teenust, mis pääsevad Daily esindajate ette oma ideed esitlema. Parimad tööd ja konkursi võitja kuulutatakse välja 10. veebruaril õpilasfirmade aasta laadal.

Daily nime all tegutsev Baltic Restaurants Estonia AS on Eesti suurim koolitoitlustaja, kes pakub toitlustust 85 koolis ja 60 koolipuhvetis üle Eesti.

Head Uudised GoodNews