1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. OTEPÄÄ OOTAB! Talvepealinn Otepää ootab talvenautlejaid
OTEPÄÄ OOTAB! Talvepealinn Otepää ootab talvenautlejaid

OTEPÄÄ OOTAB! Talvepealinn Otepää ootab talvenautlejaid

Foto: Priit Tammemägi
Foto: Priit Tammemägi

Plusskraadid kipuvad küll talvele liiga tegema, kuid talvepealinnas Otepääl on sellele vaatamata ehe talveilm. Otepää on saanud värske lumikatte, suusamäed ja paljud talveatraktsioonid töötavad ning ootavad talvemõnude nautijaid. Talvepealinnas on tulekul põnev nädalavahetus.

Talveatraktsioonide omanikud on oma lumevarud lahti pakkinud ja kõik ettevalmistused külaliste vastuvõtuks on tehtud. Nii näiteks nentis Otepää Winterplace-i juhataja Siim Kalda, et pikk paduvihma periood sundis kolmapäeva õhtul neidki minema lumevarude kallale. „Eesti talvesid arvestades peab olema igasugusteks olukordadeks valmis ning rõõm on teada anda, et Otepää Winterplace-is on lund tõesti palju,“ märkis Siim Kalda. „Snowtubingu rajad on väga heas olukorras veel nädalaid ning kelgumägi, iglukino, väikelaste tuubikarussell ja põhjapõder Rudolf pakuvad nii suurtele kui väikestele tõelist talvetunnet. Samuti on talviselt lumine ka ümbritsev loodus.“ Eesti suurimas talvepargis Otepää Winterplace‘s leiavad huvitavaid talviseid tegevusi erinevas vanuses lapsed, noorukid ja täiskasvanud.

Foto: Ilmo Tamm
Foto: Ilmo Tamm

Priit Tammemägi Kuutsemäe ja Munamäe suusakeskustest ütles samuti, et mägede korrashoidmiseks tuli lumevarud kasutusele võtta. „Täna laotati Munakal viimased lumevarud laiali, kõik nõlvad on sõidetavad, öösel hakkame taas lund tootma nii Kuutsekal kui ka Munakal,“ rääkis Priit Tammemägi. „Kuutsekal ja Munakal teeb nädalavahetusel trenni meie vigursuusataja Kelly Sildaru.“ Kõik Kuutseka nõlvad on avatud täna kella 19-ni, homme 10-20, pühapäeval 10-18. Kuutsemäega sama pilet kehtib ka Väikese Munamäe suusakeskuses, kus on samuti avatud kõik nõlvad ning lumepark täna kella 8-ni õhtul, seejärel öömägi kella 23-ni. Homme on mägi avatud 10-20, pühapäeval 10-18. Teisipäeviti ja neljapäeviti on käigus tasuta Munaka Express, mis väljub Tartust Lõunakeskuse juurest kell 17 ja Vanemuise alumisest parklast 17.15, tagasi Munakalt Tartusse kell 20.

Foto: Ilmo Tamm
Foto: Ilmo Tamm

Suusatada saab Tehvandi 3km kunstlumest suusarajal nii klassika-kui uisustiilis, rada on valgustatud kella 21-ni. Nädalavahetusel on seoses võistlustega Tehvandi radadel piirangud, täpsem info www.tehvandi.ee  Huvilisi ootavad ka 7 rajaga Tehvandi  ja 9 rajaga Veski Spordibaasi talvised disc golf´i pargid.

Loodusturism.ee pakub Otepää piirkonnas seiklustegevust tõukekelkudel, matkasuuskadel ja lumeräätsadel. Pühajärvel on avatud ka jäärada tõukekelgutamiseks ning uisutamiseks.

Foto: Monika Otrokova
Foto: Monika Otrokova

Otepää vallavanem Kalev Laul sõnas, et talvepealinn Otepää hoiab auga oma tiitlit ja lumevarusid. „Ootame kõiki talvepealinna talvemõnusid nautima ja juba sellel nädalavahetusel,“ ütles Kalev Laul.

Nädalavahetusel pannakse Otepääl kõik saunad küdema, kuna 6.veebruaril toimub VII Euroopa Saunamaraton. Kuutsekal saab kaasa elada  isetehtud lennumasinate vettehüppevõistlust Red Bull Jump&Freeze. Avatud on pubid ja toitlustuskohad. Saunamaratoni afterpartyl mängib ansambel Regatt, õhtul on aga ööklubis Comeback suusabaasi tantsupidu. Täna õhtul saab ööklubis Comeback nautida LED saksofonisti Henri Aruküla show’d, Clubhotel&Pühajärve restoranis musitseerib Paul Neitsov kitarril.

Head Uudised GoodNews