Avaleht Tunnustus TUNNUSTUS I Otepää valla ettevõtjad said tunnustuse
TUNNUSTUS I Otepää valla ettevõtjad said tunnustuse

TUNNUSTUS I Otepää valla ettevõtjad said tunnustuse

17. novembril jagati Otepää kultuurimajas Valgamaa ettevõtluse auhindu. Enamik auhindadest tuli Otepää valda. Auhinnad pälvisid Sanlind OÜ, Nõuni külapood ja Munaka Resto.

Pidulikul ettevõtlusgalal tervitasid ettevõtjaid SA Valgamaa Arenguagentuur juhataja Anneli Kattai ja Otepää vallavanem Jaanus Barkala. Gala kontsert-osas esinesid Marek Sadam ja Urmas Lattikas.

Foto: Otepää Vallavalitsus

Valgamaa ettevõtluskonkurssi korraldatakse aastast 2008. Eesmärgiks on tunnustada Valgamaa ettevõtjaid, kes oma hea maine ja aktiivse tegevusega on aidanud kaasa maakonna arengule, eriti veel sel ebatavalisel aastal. Sellel aastal laekus konkursile 34 tunnustamise ettepanekut.

  • Ettevõtjaid tunnustatakse viies erinevas kategoorias ja jagatakse ka eriauhindu.

„Olen ise ka pikka aega ettevõtja olnud ning olen ka praegu ettevõtja, seega tean, mis tunne on ettevõtluses tegutseda. Võin öelda, et Otepää vald on ettevõtjasõbralik vald, püüame nendega teha alati koostööd, kus võimalik. Hea meel on tõdeda, et Otepää vallas on palju ettevõtlikke inimesi,“ sõnas Jaanus Barkala. „Tahan tänada ja tunnustada kõiki ettevõtjaid – te teete suurt ja tänuväärset tööd, soovin teile selleks jõudu ja jaksu!“

Foto: Otepää Vallavalitsus

Auhinnad said:

  • Aasta suurettevõte – Aclima OÜ

Valgas asuv tehas toodab juba 23 aastat meriinovillast funktsionaalset spordipesu, mis kannab firmamärki Aclima, sh pesutooteid relvajõududele ning eriteenistustele. Aastal 2022 on tehtud märkimisväärsed investeeringud uude hoonesse ja tootmisseadmetesse, mis aitavad kaasa efektiivsemale tootmisele.

  • Aasta väike-ettevõte – SANLIND OÜ

Ettevõte on maakonnas tuntud linnukasvataja ja munatootja aastast 1994. On tulnud läbi raskustest ning investeerinud märkimisväärselt töökeskkonda ja automatiseerinud tootmist. Kanalates on kõik, millest üks kana unistada võiks.

  • Aasta teenindusettevõte – Singularis OÜ – Nõuni külapood

Tartu–Otepää tee äärne Nõuni pood pakub kohapeal valmistatud pagarihõrgutisi, kulinaariatooteid, samuti kohalikku talukaupa. On armastatud külapood, milles toimetavad omanikud on toredad, aktiivsed külapoe elushoidjad.

  • Aasta startija – Tõrva VM OÜ

Tõrva veemõnula on üks kaasaegsem veekeskus kauni looduse keskel. Hoone teisele korrusele valmisid sel aastal hotellitoad, kus leiavad majutusvõimaluse nii kõrvalasuva kooli õpilased kui veekeskuse kliendid.

  • Ettevõtluse edendaja – Tõrva Vallavalitsus

Ettevõtluse areng on Tõrva Vallavalitsusele nähtavalt oluline – piirkonda tuuakse suursündmusi, korrastatakse ja arendatakse infrastruktuuri, arendatakse koostööd ettevõtetega.

Foto: Otepää Vallavalitsus

Eriauhinnad

Viimastel aastatel on komisjon välja andnud eriauhindu, sel aastal on neid 2

  • Eriauhind „Ambitsioonikas ettevõtmine“ – Suusakeskuste AS, Munaka Resto

Väike-Munamäe suusakeskuse restoran Munaka Resto alustas oma tegevust eelmisel aastal, mil rekonstrueeriti suusamäe jalamil asuv vana hoone. Munaka Resto on õdus ja hubane toidukoht.

  • Eriauhind „Väärt meistrid“ – Teras/Press OÜ

Ettevõtte tegevusala on torustike, kütte- ja kliimaseadmete paigaldus. Klientide tunnustus läheb maailma kõige vingematele torumeestele, Aikole ja Everile ning nende meeskonnale. Töö on alati kiire ja korralik.

Vaata galeriid!