Avaleht Kultuur OTSEÜLEKANNE! Kaljuste ja orkester esitavad Stockholmis Pärdi loomingut
OTSEÜLEKANNE! Kaljuste ja orkester esitavad Stockholmis Pärdi loomingut

OTSEÜLEKANNE! Kaljuste ja orkester esitavad Stockholmis Pärdi loomingut

Stockholmis Läänemere festivalil annab dirigent Tõnu Kaljuste koos solistide ja Tallinna Kammerorkestriga Arvo Pärdi loomingust mahuka kontserdi, mille otseülekanne on jälgitav Rootsi Raadio P2 klassikaprogrammist 29. augustil Eesti aja järgi kell 20.

Mainekas Berwaldhalleni kontserdisaalis kõlavad teosed Arvo Pärdi muusikalise vaikimise järgsest perioodist. Kavas on 1976. aastal kirjutatud “Für Alina” ja uuemad, kuni 2011. aastal kirjutatud “Vater Unser” teoseni.

Pärdi loomingut esitavad Maria Listra (sopran), Harry Traksmann (viiul), Robert Traksmann (viiul), Leho Karin (tšello), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver) ja Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhtimisel.

Tõnu Kaljuste on maailma üks mõjukamaid Pärdi muusika eksperte ja interpreteerijaid. Kogenud dirigendina on tal võime tuua Pärdi muusikas esile üha uusi emotsioone ja varjundeid, üllatades sellega nii kuulajaid kui ka muusikuid.

Ligi kaks tundi kestev kontsert on jälgitav mitmest Põhjamaade kultuurikeskusest. Helsingi Hanasaari/Hanaholmeni Kultuurikeskuses toimub enne kontsertülekande algust Soome kauaaegse presidendi Tarja Haloneni ja viiuldaja Pekka Kuusisto arutelu keskkonnast ja kultuurist, mis kantakse üle Berwaldhalleni kontserdisaali.

Kontsert toimub pikkade traditsioonidega klassikalise muusika festivali Baltic Sea Festival raames. Lisaks eksklusiivsele kontsertprogrammile on sel aastal kavas tuntud inimeste osavõtul arutelud keskkonna-, jätkusuutlikkuse- ja kultuuriteemadel.