1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Paide linn saab omale kaasaegse ja energiasäästliku päästekomando
Paide linn saab omale kaasaegse ja energiasäästliku päästekomando

Paide linn saab omale kaasaegse ja energiasäästliku päästekomando

Täna sai nurgakivi kauaoodatud Paide päästekomando. 6,2  miljonit eurot maksev Päästeameti komandohoone valmib 2024. aasta sügisel.

Paide komandohoone hakkab päästemeeskonnale pakkuma mugavaid töötingimusi, kaasaegset töökeskkonda ning tehnika ja varustuse paremaid hoiustamise ja hooldamise võimalusi. Hoone on projekteeritud energiasäästlikuks ning päästjate praegustele vajadustele sobivaks.

Foto: Marko Mumm

„Paide linna ja lähiümbruse seisukohast on uue komandohoone puhul kindlasti kõige positiivsem selle uus asukoht, sest senisest asukohast linna keskel on linnast välja pääsemine omaette ajakuluga, mis mõne päästesündmuse puhul võib olla elu hinnaga. Linnaserval asuv uus hoone võimaldab kiiresti reageerida nii Paide linnas kui ka seda ümbritsevatel suurteedel. Tulevikus kavandame uue päästekomando kõrvale ka pääste ohutus-elamuskeskust, milleks saaks maakonna üks olulisemaid atraktsioone, mis samas aitab edendada ohutuskultuuri Eestis. Vajalikud planeerimis- ja ettevalmistustööd juba käivad. Ka suuremas pildis on Järvamaa inimeste turvatunne viimastel aastatel kõvasti kasvanud – Paide uus komando saab nurgakivi, valmis on Türi päästekomando ning läinud aastatel oleme saanud oluliselt toetada ka piirkonna vabatahtlikke päästjaid,“ ütles siseminister Lauri Läänemets.

Paide linna päästekomando (Foto Marko Mumm)
Lauri Läänemets. Foto: Marko Mumm

„Paide linn hakkas 2000. aastal uut üldplaneeringut koostama ja siis kavandati sinna ka uue päästekomando asukoht. Suur rõõm on, et lõpuks see uus hoone siia valmibki. Kaasaegne hoone ja töökeskkond on väga oluline inimestele, kes teevad meie kõigi jaoks ülimat vajalikku ja tähtsat tööd meie turvalisust tagades,“ kinnitas linnapea Kaido Ivask.

“Päästekomandod on kriitilise tähtsusega linna turvalisuse tagamisel, mistõttu vajab Paide linn kaasaegset päästekomandot, et tagada kiire reageerimine erinevatele hädaolukordadele. Paide komando on Eestis juba kaheksas uus päästehoone, mille ehitame. Kaasaegsete ja energiasäästlike päästekomandodega saame anda tuntava panuse Eesti turvalisusesse. Riigi Kinnisvara ülesanne ja soov on tagada avalikule sektorile kvaliteetsed töö-, õpi- ja teeninduskeskkonnad,” rääkis Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktori kohusetäitja ja projektidirektor Tarmo Mändmets.

Foto: Marko Mumm

„Kui Paide komando seitsmekümnendatel aastatel ehitati, oli see omas ajas võrdlemisi kõrgtehnoloogiline. Praeguseks on hoone ilmselgelt vananenud ja eilsed lahendused jäävad tänastele ette. Lisaks heale sisekliimale ja läbimõeldud ruumilahendusele on uue hoone pluss ka asukoht – komando liigub linna keskelt selle äärde, mis võimaldab kiiremini reageerida lisaks linna väljakutsetele ka väljapoole – nt suurele liiklussõlmele Mäos. Ühtlasi vaatame ka tulevikku, sest uuel hoonel saab olema laadimisvõimekus perspektiivse elektripäästeauto laadimiseks, sõnas Päästeameti peadirektori asetäitja Andreas Anvelt.

Päästehoonesse on planeeritud päästetehnika garaažid, komando õppeklass, ennetus- ja koosolekute ruumid. Võimalikult kiireks reageerimiseks on päästjate poolt enim kasutuses olevad ruumid ehk puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale. Komandos on eraldi saastevaba ja saastunud tsoon.

Päästjad saavad endale ka head sportimisvõimalused – komando juurde ehitatakse välijõusaal, korvpalliplats ja jooksurajaga õppetorn.

Head Uudised GoodNews