1. Avaleht
  2. Haridus
  3. PALJU ÕNNE! Valgamaa aasta õpetaja tiitli pälvis Tiiu Hain
PALJU ÕNNE! Valgamaa aasta õpetaja tiitli pälvis Tiiu Hain

PALJU ÕNNE! Valgamaa aasta õpetaja tiitli pälvis Tiiu Hain

Tiiu HainEile kuulutati Ala põhikoolis välja Valgamaa aasta õpetaja. Tiitli pälvis Valga linna lasteaiaõpetaja Tiiu Hain.

Valga lasteaia Buratino juhtkond ja hoolekogu, kes Tiiu Haini kandidatuuri esitasid, iseloomustasid teda kui õpetajat, kes on loov, mänguline, järjepidev, laste individuaalsust arvestav ning põhjalik.

Tiiu Hain on avalikult esinenud Valga linna poolt korraldatud metoodikapäeval ja koolitanud ka teisi maakonna lasteaiaõpetajaid. Õpetaja Tiiu rühm oli esimeste seas Valgamaal, kes alustasid MTÜ Lastekaitse Liidu projekti „Kiusamisest vaba lasteaed“ pilootrühmana. Antud metoodikat on ta tutvustanud üle-eestiliselt.

„Lisaks igapäevasele tööle lastega panustab ta aktiivselt lasteaia arendus-ja juhtimistegevusse. Näiteks on temapoolne arvestatav panus lasteaia õppekava täiendamisel ning lasteaia kodukorra koostamisel,“ on öeldud iseloomustuses.

Keskkonna Investeeringute Keskusele keskkonnaharidusliku projekti kaasabil on ta välja töötanud loodusharidusliku õppematerjali, mida jagati ka teistele lasteaedadele. Tiiu Hain on töötanud Valga lasteaias 22 aastat.

Valga maavanem Margus Lepik, Valgamaa haridustöötajate ametiühingu liidu esimees Sille Allik ja Valgamaa omavalitsuste liidu esimees Agu Kabrits võõrustasid pidulikul õhtusöögil saabuva õpetajate päeva puhul maakonna pedagooge. Üritusel tunnustai kõiki aasta õpetaja konkursile esitatud õpetajaid ning tutvustati ka maakonna uusi haridustöötajaid.

Pidulikul õhtusöögil pakkus muusikalist naudingut Ivo Linna ja Anti Kammiste.

Head Uudised GoodNews