Home Kunst Tänavakunst Pärnu tellis tänavakunstnikult Kryptikult sillamaali
Pärnu tellis tänavakunstnikult Kryptikult sillamaali

Pärnu tellis tänavakunstnikult Kryptikult sillamaali

Pärnu linnavalitsus tellis kohalikult tänavakunstnikult Kryptikult seinamaali, mis hakkab hiljemalt mai lõpus kaunistama Kesklinna silla sadama poolset külge.

Maalil on kujutatud vanaaegse sadama jõevaadet. Selle autor Kryptik ehk kodanikunimega Kristjan Tamm on kaunistanud paljusid Pärnu elektri- ja sidekappe.

Aastatel 2013-2015 toimus Pärnus tänavakunstifestival „Sõnum seinal“, mille käigus kaunistati paljusid Jaansoni raja ääres ja kesklinnas asuvaid seinu. Eelmisel aastal tehtud Kesklinna silla remondi käigus värviti silla seinamaalid üle ja linnakujunduse spetsialistil Janno Poopuul tekkis mõte sild uute maalidega kaunistada.

Esmalt pöördus Poopuu kohaliku tänavakunstniku Kryptiku poole, kes ideest kinni haaras. Edaspidi on Poopuul kavas ka teiste Eesti tänavakunstnikega koostööd teha.

Pärnu üks tuntuimaid seinamaalinguid asub loovlinnakus, kuhu Edward von Lõngus “Surmatantsu” tegelased maalis. Kesklinnast, vana postimaja seinalt võib leida kunstnik Martin Rattase ja tema abilise Allan Lubergi tervet seina katva maali.

Poopuu sõnul on mitmete Võru korrusmajade seintel Navitrolla (Heiki Trolla) suured intrigeerivad pildid. Pärnu kaunimaks muutmiseks on tal kavatsus hakata kampaania „Värvid linna“ kaudu toetama korteriühistuid ja ettevõtteid, kes soovivad oma majadele kõrgetasemelisi seinamaalinguid.

„Tasub rääkida Edward von Lõnguse, Rattase ja teiste tuntud tänavakunstnikega. Kui inimesed kaasa tulevad, oleks sellised suured pinnad linnaruumiliselt väga nägusad,“ rääkis Poopuu.