Avaleht Eesti elu Pärnus toimub sügisel rahvusvaheline tantsu- ja laulukonkurss Golden Rose
Pärnus toimub sügisel rahvusvaheline tantsu- ja laulukonkurss Golden Rose

Pärnus toimub sügisel rahvusvaheline tantsu- ja laulukonkurss Golden Rose

Pärnus toimub 29. septembrist 3. oktoobrini rahvusvaheline festival-konkurss Golden Rose lastele ja noortele vanuses 9-19 aastat.

„Konkurss-festivali eesmärgiks on tutvustada nii Eesti kui ka teiste maade tantsu ja erinevate heliloojate muusikat, anda noortele ja lastele võimalust esineda suurtel lavadel, sõlmida sõprussidemeid erinevate maade tantsijate ja lauljate vahel. Just laul ja muusika on see, mis ulatub meie juurteni. Viimasel ajal on järjest enam suurenenud huvi laulukonkursside, nagu Eesti Laul, Eurovisioon, „Eesti otsib superstaari“ ja teiste suhtes,“ ütleb korraldaja Endla Murd.

Golden Rose hõlmab lisaks konkursile esinemisi koolides ja muudes avalikes ruumides, ekskursioone, tutvumisõhtuid ning kogemuste vahetamisi õpilaste, õpetajate ja erinevate maade žüriiliikmete vahel. Festival päädib kingituste, auhinnaliste kohtade ja eripreemiate jagamisega, lõpetades kõige ihaldatuma preemia Grand Prix’ väljaandmisega. Hindajateks on erinevate maade lauljad ja laulupedagoogid, kellel on juba pikaajaline žüriiliikme kogemus.

Endla Murru laulustuudio on alates 2007. aastast osalenud rahvusvahelistel konkurssidel ja toonud sealt lugematul arvul auhinnalisi kohti. Stuudiost on välja kasvanud Kristjan Kasearu, Rosanna Lints, Rasmus Rändvee ja paljud teised tuntud lauljad.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga