1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Pilguheit David Bowie sisemaailma Eesti kinolinadel vaid ühel õhtul
Pilguheit David Bowie sisemaailma Eesti kinolinadel vaid ühel õhtul

Pilguheit David Bowie sisemaailma Eesti kinolinadel vaid ühel õhtul

Pilguheit David Bowie sisemaailma Eesti kinolinadel vaid ühel õhtul8. detsembril on kõigil muusikasõpradel võimalik elada Forum Cinemas Tallinna ja Tartu kinodes kaasa biograafilisele filmiloole „David Bowie is“. Tegu on kireva ekraniseeringuga Londoni Victoria ja Alberti (V&A) muuseumi samanimelisest näitusest elava legendi loomingulistest avantüüridest.

Film toob selle mitme maskiga megastaari isiklikust arhiivist lagedale tähelepanuväärsed eksponaadid, mis annavad ülevaate Bowiest kui kunstnikust. Näitus, millest on loodud film, avab Bowie kunstilise universumi läbi muusika- ja filmiklippide, metsikute kostüümide ja karakterite, artisti enda joonistatud albumi- ja lavakujunduste ning muude esemete. Tuntud meloodiate taustal tutvustab muusik näiteks talle loodud arvutiprogrammi, mis aitas luua muuhulgas ka unustamatu pala „Heroes“.

Ekraanil näeme maale, mis pärit perioodist, mida looja ise nimetab „mina-otsimise rännakuks“. Seda, et ebamaise elu ja olemisega laulja põlvneb siiski inimsoost, kinnitavad fotod perekonnaalbumitest, päevikusissekanded ja teiste maailma suurkujude kommentaarid. Tuntud rokkbändi Pulp solist Jarvis Cocker meenutab näituselt David Bowie käekirja, mida ta võrdleb väikese tüdruku omaga. Filmis näeme ka ühe fänni kaunist avaldust, kus ta on tunnustab Bowie eeskuju, tänu millele on tema hinnangul normaalne olla teistsugune.

David Bowie maailma avamisele aitavad filmis kaasa ka Alexander McQueen, Andy Warhol, Little Jack, Kate Moss, Stanley Kubrick, Vivienne Westwood, Brian Eno, Iggy Pop, Apollo 8, George Orwell jpt, kellest kõik aitavad mõista heade visuaalide ja muusika taustal üht maailma prominentsemat muusikut.

Film võeti üles V&A näituse viimasel päeval, selle lavastajaks on BAFTAga pärjatud Oscari-galade ja 2012. aasta Londoni olümpiamängude avatseremoonia lavastaja Hamish Hamilton.

Dokumentaal, muusika, näitus „David Bowie is“ linastub Forum Cinemas Kinodes nii Tallinnas kui Tartus 8. detsembril. Filmi pikkus on 1 tund 40 minutit.

Head Uudised GoodNews