Avaleht Eesti elu Pirita elanike arv ületas 19 000 piiri
Pirita elanike arv ületas 19 000 piiri

Pirita elanike arv ületas 19 000 piiri

Rahvastikuregistri andmete järgi on Pirita linnaosa elanike arv 1. jaanuari seisuga 19 001.

“19 000 on oluline verstapost. Jõudsalt kasvanud Pirita linnaosa elanike arv näitab, et oleme väga hinnatud elukeskkond neile, kes otsivad kesklinna lähedust metsarikkas ja merega piiritletud turvalises elukohas,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta täpsustas, et viimase 17 aastaga on Pirita elanikkond kasvanud ligi 10 000 inimese võrra – 2003. aastal elas Pirital 9384 inimest.

Kõige rohkem elab Pirital eestlasi (umbes 73% elanikkonnast), ligi viiendik elanikest on vene rahvusest. Pirital elab ukrainlasi, valgevenelasi, lätlasi, soomlasi ning teistest rahvustest elanikke. Ligi veerandi Pirita elanikest moodustavad lapsed (24%) ja üle 65-aastaseid elanikke on Pirital 14%.

“Linnaosavalitsus töötab selle nimel, et Pirita elukeskkond oleks jätkuvalt tervislik ja turvaline,” sõnas Liinat. Ta lisas, et peab väga oluliseks arendada tervisespordi- ja liikumisvõimalusi. Samuti panustatakse sellesse, et Pirita teed ja tänavad oleksid ohutud liigelda ning kvaliteetne haridus ja kaasaegne perearstiteenus kättesaadav kodu lähedal.

„Iga lapsevanem peab saama oma lapse panna ajakohasesse lasteaeda ja heade õpitingimustega kooli. Panustame Merivälja uue lasteaiahoone ehitusse ning Merivälja kooli ja Pirita majandusgümnaasiumi laiendamisse,” sõnas Liinat.

Pirita on elanike arvu poolest Tallinna kõige väiksem linnaosa. Kokku elab Tallinnas 1. jaanuari seisuga 445 688 inimest.