Avaleht Keskkond Piritalased on oodatud lilli istutama Jõesuu tee haljasalale
Piritalased on oodatud lilli istutama Jõesuu tee haljasalale

Piritalased on oodatud lilli istutama Jõesuu tee haljasalale

Tallinna päeval istutatakse avalikku linnaruumi kümneid tuhandeid lilletaimi.

„Tallinna päeval, 15. mail on istutustöödele oodatud ka linlased. Mulda pannakse 4020 liigirikkust soodustavat ja putukatele meeldivat taime. Osa neist istutatakse Pirita rannaalale rajatavatesse peenardesse. Uued lillepeenrad tehakse kell 12 Jõesuu tee 5 haljasalale,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat ja kinnitas, et töökindad ja istutuskühvlid on olemas kohapeal.

Linnaosavanema sõnul näeb suvel Pirital palju kauneid õisi. „Juba aprillis istutati vaasidesse võõrasemad ja õide puhkemas on sügisel mulda pandud tuhanded tulbid. Suvelilledega täituvad amplid ja Pirita silda hakkavad kaunistama hiiglaslikud lillekerad. Rohkelt lilletaimi istutatakse ka eramajade amplitesse ja kortermajade rõdukastidesse, sest huvi linnaosavalitsuse jagatava lillemulla vastu on olnud erakordselt suur,” sedastas Liinat.

Linnaruumi istutatakse tänavu ühtekokku 6200 püsilille- ja 47 442 suvelilletaime, mis pannakse kasvama 16 peenrale, 312 vaasi, 25 lillepüramiidi ja lillepuude amplitesse. Suve- ja püsililledele kulub linnaeelarvest 543 000 eurot.