Home Kultuur Film PÖFF tõi publiku kinno tagasi
PÖFF tõi publiku kinno tagasi

PÖFF tõi publiku kinno tagasi

78 825 külastust, 2000 väliskülalist, üle 7500 artikli 71 riigis ja 14 miljardit potentsiaalset meediakontakti.Just sellised arvud iseloomustavad tänavust Pimedate Ööde filmifestivali.

Külastuste hulk ületab tunduvalt 2020. ja 2021. aasta tulemuse ja on võrreldav 2018. aastaga, kui PÖFF kogus ligemale 80 000 külastust.

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul ületab tulemus ootusi, sest koroona-aastad ja sellele järgnenud kriisid muutsid vaataja käitumise ettearvamatuks ja karta võis, et osa publikust jääbki kadunuks.

Aga juhtus ime. Publik tuli tagasi – ja mitte ainult publik! Kui me arvasime, et Tallinna tuleb parimal juhul 1200 väliskülalist, siis tegelikult tuli tsunami – 2000 külalist, mis on rohkem kui kunagi varem. Oli näha, kuidas inimesed tahavad suhelda ja kui rõõmsad nad on, et me oleme neile seda võimalust pakkunud,” rääkis Lokk.

Suurt kõlapinda näitab ka festivali vastukaja: PÖFFist on juba ilmunud üle 7500 artikli 71 riigi väljaannetes, sealhulgas maailma suurima rahvaarvuga riikides, nagu Hiina, India, USA, Indoneesia ja Brasiilia – kokku ulatub meediakajastuse potentsiaalne auditoorium rahvusvahelise meediamonitooringu firma Meltwater andmetel 14 miljardi kontaktini.