1. Avaleht
  2. Kunst
  3. Põhja- ja Baltimaade Noore Kunstniku Auhinna publikupreema läks Leetu
Põhja- ja Baltimaade Noore Kunstniku Auhinna publikupreema läks Leetu

Põhja- ja Baltimaade Noore Kunstniku Auhinna publikupreema läks Leetu

Rahvusvahelise konkursi Põhja- ja Baltimaade Noore Kunstniku Auhinna konkursi (NOBA Award) publikupreemia pälvis sel aastal Leedu kunstnik Laura Marija Salkauskiene, kelle graafika Emptiness and energy II kogus 431 häält 1800st. Publikupreemia hõlmab endas 500 eurost rahalist preemiat. Konkursi Grand Prix’ ja maalipreemia laureaadid valib välja rahvusvaheline žürii ning võitjad avalikustatakse detsembri keskpaigas.

Laura Marija Salkauskiene. Foto: Erakogu

Konkursi ja kunstikeskkonna NOBA.ac eestvedaja Andra Orni sõnul võitis graafikateos publiku poolehoiu esmakordselt. “Võidutööst Emptiness and energy II on valminud viis tõmmist, millest üks on nüüdsest NOBA kollektsioonis. Kiiremad noore ja värske kunsti austajaid saavad publikulemmiku tiitli pälvinud teost ka endale soetada,” lisas ta.

Publikupreemia pälvinud Laura Marija Salkauskiene on viimase kümne aasta jooksul osalenud mitmetel grupinäitustel ning plenäärmaalide loomisel. Lisaks on ta üles astunud isikunäitusega, sh “Matters of (si)liberation” 5Malūnai galeriis 2021. ning “Emptiness, banished thoughts…” Artifex galeriis 2022. aastal, mil ta omandas ka magistrikraadi Vilniuse kunstiakadeemias. Varasemalt on ta lõpetanud Vilniuse ülikoolis kirjandusteaduse õpingud.

Head Uudised GoodNews