Avaleht Eesti elu POPULAARSED AMETIKOHAD I 10 populaarseimat ametikohta maikuus
POPULAARSED AMETIKOHAD I 10 populaarseimat ametikohta maikuus

POPULAARSED AMETIKOHAD I 10 populaarseimat ametikohta maikuus

Kõige populaarsema ametikoha tiitli haaras maikuus endale andmesisestaja, tõugates tahetuima ameti troonilt komplekteerija tööpakkumise. Keskmiselt kandideeris ühele andmesisestaja ametikohale 710 tööotsijat, näitab tööportaali CV Keskuse statistika.

Kõige tahetum amet maikuus oli andmesisestaja, kus keskmiselt kandideeris ühele ametikohale 710 tööotsijat ja suurima kandideerijate arvuga konkurss ületas 1900 kandideerija piiri.

Populaarsete ametite loetelus järgnes andmesisestajale mitu kuud tahetuima ameti tiitlit hoidnud kauba komplekteerija, kus ühele ametikohale saatis oma CV keskmiselt 315 tööotsijat. Kolmas suurima tööotsijate huviga amet oli kuller 277 kandideerijaga.

Tänu kaupluste taasavamisele alustasid tööandjad hoogsalt uuesti ka klienditeenindajate otsinguid ning klienditeenindaja tööpakkumine kerkis kohe ka enim tahetud ametite sekka. Ühele ametikohale kandideeris keskeltläbi 191 tööotsijat. Suurima kandideerijate arvuga klienditeenindaja konkursil osales aga tervelt 832 tööotsijat.

Keskmiselt 100 kandideerijaga värbamiskonkursside piiri ületasid veel ka assistendi (kontoritöötaja), laotöötaja ja tõstukijuhi, e-poe töötaja ja sisuhalduri, müügispetsialisti, kaupluse juhataja ja ka turundusspetsialisti ja -assistendi tööpakkumised.

„Maikuus hakkasid paljud tööandjad taas julgemalt värbama ja tööpakkumiste arvud kerkisid aprillikuuga võrreldes enamikes valdkondades,“ kommenteerib tööturu trende CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. „Kõige rohkem vabu ametikohti lisandus klienditeeninduses ja müügisektoris, kus võrreldes eelneva kuuga, tööpakkumiste arv kahekordistus.“

10 enim tahetud ametit 2020. aasta maikuus

Amet Keskmine kandideerijate arv ametikohale
Andmesisestaja 710
Kauba komplekteerija 315
Kuller / autojuht 277
Klienditeenindaja 191
Assistent (kontoritöötaja) 164
Laotöötaja / tõstukijuht 140
E-poe töötaja / sisuhaldur 128
Müügispetsialist / -esindaja 120
Kaupluse juhataja 102
Turundusspetsialist või -assistent 100

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga