1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. President Alar Karis sõidab äri- ja kultuuridelegatsiooniga visiidile Saksamaale
President Alar Karis sõidab äri- ja kultuuridelegatsiooniga visiidile Saksamaale

President Alar Karis sõidab äri- ja kultuuridelegatsiooniga visiidile Saksamaale

President Alar Karis kohtub kolmepäevasel visiidil Berliinis Saksamaa riigipea Frank-Walter Steinmeieriga. Kohtumise keskmes on Ukraina toetamine, Euroopa julgeolek ja kahe riigi suhted, fookusega majandus-, kaitse-, kultuuri- ja digikoostööl.

Kohtumise keskmes on Ukraina toetamine, Euroopa julgeolek ja kahe riigi suhted, fookusega majandus-, kaitse-, kultuuri- ja digikoostööl.

„Saksamaa on Euroopa vedur ja Eesti kaalukas partner. Peame veel rohkem kaasama Saksamaad koostöösse Läänemere riikidega, sest kriisirohkes maailmas vajame üksteist,“ rõhutas president Karis. Ta viitas, et Saksamaal on Euroopa julgeolekus väga suur roll, sealhulgas on Saksamaa suurim Ukraina toetaja Euroopas.

Eesti riigipea osaleb koos president Steinmeieriga täna õhtul Saksamaa e-valitsemise innovatsiooni- ja arenduskeskuse korraldatavas digiümarlauas. Ümarlaua peateema on digitehnoloogia lahenduste kasutamine demokraatia hüvanguks. „Tutvustame Saksamaal Eesti ettevõtjaid ja nende loodud digiriigi lahendusi,“ lisas president ümarlaua kohta. Eesti digikogemust esitletakse ka Euroopa juhtimise ja tehnoloogiakõrgkooli ESMT seminaril „Eesti digitaalsed strateegiad“.

Tutvustame Saksamaal Eesti ettevõtjaid ja nende loodud digiriigi lahendusi.

Kolmapäeval osaleb president Karis mainekal Berghofi sihtasutuse korraldataval foorumil avapaneelis, kus arutatakse konfliktide lahendamiseks ja rahu säilimiseks vajalikke rahvusvahelisi jõupingutusi.

Riigipea esineb avasõnavõtuga Eesti ja Saksamaa kultuurivaldkonna esindajate kohtumisel, mille eesmärk on viia kokku Eesti ja Saksamaa kultuurielu suunavaid mõjuisikuid. Õhtul osaleb riigipea ka Berliinis toimuval Curly Stringsi kontserdil, mis on osa ansambli Saksamaa-turneest.

  • Riigipead saatvas äridelegatsioonis on ettevõtete ADM Interactive, Bikeep, Guardtime, Nortal ja Nortal Deutschland, Proekspert, FOB Solutions, Net Group, CGI, R8 Technologies, Cybernetica, CybExer Technologies, birkle IT Estonia esindajad.
  • Kultuuridelegatsioonis on Rahvusooper Estonia, Eesti Rahva Muuseumi, Arvo Pärdi Keskuse, Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Eesti Kontserti, Eesti Filmi Instituudi, Eesti Kirjanduse Teabekeskuse, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi, Eesti Pärimusmuusika Keskuse, Eesti Festivaliorkesteri, Tallinn Music Week’i, Tallinna Kunstihoone, Kanuti Gildi SAALi ja Sihtasutuse Vaba Lava esindajad.
  • Riigipea jõuab Eestisse tagasi neljapäeva õhtul.
Head Uudised GoodNews