1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. President Kaljulaid tunnustas tänavusi vabatahtlikke
President Kaljulaid tunnustas tänavusi vabatahtlikke

President Kaljulaid tunnustas tänavusi vabatahtlikke

Foto: Arno Mikkor/Vabariigi Presidendi Kantselei
Foto: Arno Mikkor/Vabariigi Presidendi Kantselei

Üleriigilise vabatahtlike tänuürituse patroon president Kersti Kaljulaid andis eile koos Liikumise Kodukant eestvedajatega Estonia teatri talveaias üle aasta vabatahtlike aumärgid. “Kui arvata kokku – niivõrd, kui kiretu statistika ja uuringud seda teha võimaldavad – üle Eesti vabatahtlike tehtav, võrduks see umbes 10 000 inimese täiskoormusega aastatööga,” ütles riigipea.

President Kaljulaid nentis, et Eesti vabatahtlikud teevad talgutel, priitahtlikel päästetöödel, toidupankades, varjupaikades ja lastekodudes, seltsides ja huvialaringides, kohalikku elu paremaks ja huvitavamaks muutes, ära mõne väiksema Eesti maakonnatäie tööd. “Aga oluline ei ole ju vaid ära tehtud tööde hulk. Nii mõnelgi juhul tähendavad need päästetud elusid või kergemaks muudetud saatusi. Lisaks on meie riigile väga vaja seda vaimu, seda hoiakut, millega te tegutsete,” sõnas president aumärkide üleandmisel.

“See on hoiak, et elu ümberringi on just nii hea, milliseks me ise selle kujundame. Et meie endi kätes on muuta seda, mis ei ole nii, nagu peaks. Et me ei kurda jõuetult, miks ometi küll keegi midagi ette ei võta, vaid hakkame ise pihta,” lisas ta.

Foto: Arno Mikkor/Vabariigi Presidendi Kantselei
Foto: Arno Mikkor/Vabariigi Presidendi Kantselei

Vabatahtlike tunnustamiseks laekus sel aastal 149 ettepanekut, mille hulgast tegi oma valiku hindamiskomisjon.

Tänuüritusel tunnustati ühendusi ja inimesi, kes on järjepidevalt vabatahtlikke tegevustesse kaasanud ja neid innustanud. Nominente oli 35, tunnustuse sai viis kaasajat: Eesti Pagulasabi, Eesti Väitlusselts, Siim Rohtla ühendusest ESTSAR, Riina Solman Oleviste hoolekandest ja Rainer Rahasepp Politsei- ja Piirivalveameti Lõuna prefektuurist.

Tunnustati ka ettevõtteid, mis soodustavad oma töötajate vabatahtlikku tegevust vabaühendustes. Nominente oli antud kategoorias 13, tunnustuse said Stillabunt OÜ ja KPMG Baltics OÜ.

Foto: Arno Mikkor/Vabariigi Presidendi Kantselei
Foto: Arno Mikkor/Vabariigi Presidendi Kantselei

Vabatahtlike, kes tegutsevad järjepidevalt Eesti ühiskonna heaks, tunnustusele esitati 98 inimest. Aumärk anti üle üheksale inimesele ja ühele ühendusele: Henno Sepp (Pärnu Filatelistide Selts, Pärnumaa Lõõtsahaigete Selts, Pärnu Pensionäride Liit, Pärnu Saarlaste Seltsing), Helen Hiiemäe (Eestimaa Looduse Fond, Teeme Ära talgupäev, Eesti Külaliikumine Kodukant), Anžella Kaljula (Viljandi Toidupank, MTÜ Viljandimaa Lasterikaste Perede Ühendus), Karl Kirt (Tõrva Noortevolikogu, MTÜ Tõrva Noorte Liit, Tõrva Raadio), Rita Goruškna (Tallinna Invaspordiühing, Tallinna Puuetega Inimeste Koda), Kalju Komissarov (Kuhjavere Külateatrite Festival), Kersti Urbala (Heategevusfond Minu Unistuste Päev), Evar Ojasaar (Muraste külaselts, Tilgu hülged, Kaitseliit, abipolitsei), Norman Aasma (Tallinna Keskraamatukogu) ja Misso Vabatahtlikud (vabatahtlike päästekomando).

Kõigi esitatud kandidaatide nimed ja lühitutvustused on leitavad Vabatahtlike Väravas kodulehelt.

Vabatahtlikke aitab tunnustada Kodanikuühiskonna sihtkapital.

Head Uudised GoodNews